Ужгородська десятка-2010 під дощем зібрала втричі менше бігунів, ніж торік

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів міжнародного легкоатлетичного змагання «Ужгородська десятка». Йшлося про відродження традиції марафонського бігу на Закарпатті. Відтепер щороку третьої неділі вересня в Ужгороді відбуватимуться змагання із бігу. Традиційними у цей день планують зробити і майстер-класи із капуеро.

Віктор Погань, генеральний директор Асоціації розвитку спорту, культури та туризму розповів: «Наша мета — відродити в Ужгороді марафон. На жаль, сьогодні в Ужгороді марафонців практично немає».

10-кілометровий пробіг «Ужгородська десятка», на який зареєструвалося понад 300 осіб, через дощ зібрав трохи більше 50 бігунів (минулоріч їх було 147). Через погодні умови не відбувся запланований дитячий забіг. Проте відбулася шоу-програма з виступами творчих колективів, організатори пробігу готували також бограч.

Олег Бачинський, заступник генерального директора Асоціації розвитку спорту, культури та туризму пояснив, чому вирішили поєднати спортивну і культурно-розважальну програму: «Вирішили створити свято, щоб заохочувати більше людей до спортивних змагань. Спортивні заходи відбуваються часто, проте не багато мешканців міста беруть у них участь. 19 років нас відучували від спорту, а сьогодні поширеними стали серцево-судинні хвороби… Тому намагаємося показувати людям, щоб біг – найлегший вид спору, який не вимагає матеріальних витрат, а користь для здоров’я переоцінити важко. Бігати може кожен».

Переможцем «Ужгородської десятки 2010» став офіцер УМВС Антон Малий (друге місце посів учасник зі Словаччини). «Я багато років займаюся легкою атлетикою, — розповів переможець. — Щодо марафону, то до нього слід добре підготувати організм, а більшість молодих людей сьогодні, на жаль, фізично нерозвинені. Ті нормативи, які ще 10 років тому виконували майже усі, сьогодні практично не під силу».

А. Малий розповів, що нерідко виступає за кордоном. «Основна відмінність пробігів у нас і в Європі — там глядачі активно підтримують бігунів, аплодують їм, стоячи вздовж траси. А у нас люди не розуміють, для чого ти це робиш і для чого взагалі біжиш. Але це залежить від сформованої культури, адже, наприклад, Кошицький марафон проводиться вже 80 років, тому там є культура марафонського бігу», — зауважив офіцер.

Антон Малий під час прес-конференції порушив проблему відсутності в Ужгороді трас для тренування молоді: «В обласному центрі нема бігової доріжки, на якій можна тренувати дітей. На «Авангарді» дітей можна взагалі травмувати, та ще й 10 грн. вимагають за право побігати на цій доріжці».

Віктор Погань зауважив, що на сцені у центрі міста (Театральна площа) нема виїзду для інвалідного візка, тож інвалід, наприклад, не може піднятися за подарунком… «Колись тут був фонтан, красива сцена, а сьогодні вона розбита і не пристосована для громадських заходів. На оновлення сцени потрібно не такі великі кошти, проте складається враження, що у місті нікому це не потрібно», — каже В. Погань.

Натомість Олег Бачинський розповів, що у процесі підготовки змагання організатори щоразу чули запитання «під кого це робиться?». «Наша ціль — пропаганда спорту, а не якихось політичних прапорів», — наголосив спортсмен.

admin