Увага! В Ужгороді запустили соціологічну дезу

На прес-конференції за участю кандидата соціологічних наук, Федора Шандора, прозвучали дані певних соціологічних досліджень, які проводив Карпатський центр полінгових досліджень.

Наче за командою, усі близькі до мукачівського синдикату Інтернет-ресурси видали «в світ» сенсаційну новину: йшлося про соціологічне дослідження, згідно з яким кандидат у мери Погорєлов поступається діючому меру лише на 1%!

Насправді ж, на прес-конференції директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор оголосив рейтинг «впізнаваності» майбутніх кандидатів на посаду мера обласного центру: Ратушняк – 17,2%, Погорєлов – 16,3%, Жолтані – 3,1% і т.д. Більше того, він закцентував увагу присутніх на прес-конференції журналістів на цьому факті. Підкреслюю – це не рейтинг “я буду голосувати”, це – рейтинг впізнаваємості, заявив Федір Шандор.

Звісно, можна багато говорити про те, що таке рейтинг впізнаваємості. Відверто слабо віриться, що в Ужгороді діючого міського голову впізнає (бачило, зустрічало і т.д.) лише 17 відсотків населення. А Погорєлова – 16%. Але – лишимо це на совісті соціологів. Або ж почекаємо їхнього пояснення.

Питання з цього приводу є і вони, очевидно, потребують пояснення. Чому ж певні політичні сили (через лояльні Інтернет-ресурси, а, згодом, можливо, і через підконтрольні газети та телебачення) свідомо пішли на фальсифікацію соціологічних даних? Для чого було видавати бажане стрімке зростання рейтингу Віктора Погорєлова за дійсний факт?

Насправді кілька соціологічних досліджень, які проводили як обласні, так і київські компанії, показали, що рейтинг екс-мера Ужгорода 2 тижні тому був у межах 9-12 відсотків. За цей час Погорєлов-старший не провів жодної гучної акції, прес-конференції чи зустрічі з городянами чи виступів на телебаченні та радіо цього потенційного кандидата у мери.

Тож, виникає логічне питання: за рахунок чого міг зрости рейтинг? Лише за рахунок олівця чи ручки, якими домалювали керівники певних політичних сил рейтинг Віктору Погорєлову. Не особливо розмірковуючи, перекрутивши інформацію, вони ще й підставили під сумнів репутацію знаного в області соціолога Федора Шандора та усі інші публікації результатів соціологічних досліджень, які проводитимуться в майбутньому.

Таку маніпуляцію свідомістю потенційних виборців можна пояснити лише одним – боротьбою за владу, яку вже тривалий час веде окреме політично-бізнесове групування.

Адже не секрет, що 2 вересня Віктор Погорєлов записався на зустріч з президентом України. Колишній міський голова Ужгорода та начальник обласного управління економіки переконуватиме Віктора Януковича в тому, що саме його кандидатура – найкраща, найоптимальніша та ще багато разів «най». Звісно, проситиме, щоб керівник держави вплинув на рішення губернатора підтримати іншого кандидата – Володимира Приходька. Також не секрет, що уся інформація про те, що відбувається в області з різних джерел стікається до секретаріату Президента, де аналізується та в обробленому виді подається на стіл Гаранта.

Комусь дуже вигідно, щоб до Януковича потрапили саме дані, де б розрив між начебто «основними» кандидатами на мерське крісло перебував в межах статистичної похибки і поряд не було видно жодних інших конкурентів. Кому, цікаво? Чиї ж вуха стирчать у цієї дези? Не тих, хто з 2,5 відсотками партійного рейтингу в області та 0,7% – в країні, хоче керувати якщо не всією державою, то хоча б лише Закарпаттям? Зіновій

Всеправедний, за матеріалами Карпат-ньюз

admin