У Великих Лучках греко-католики освятили церкву Вознесіння Господнього

Організаторкою громади та сподвижником будівництва храму була звичайна жінка Марія Бисага. Вона, маючи 27 років та двох маленьких дітей 5-ти та 1.5 років, залишилась вдовою при розбитій хаті:

– Я просила в Бога, щоб він допоміг мені вийти з цієї біди. І з його допомогою я здолала всі труднощі. Ми почали молитись ще 6 років тому при отці Йосипі Ловска в звичайній будівлі, де я зараз відкрила аптеку та стоматологічний кабінет для сина. Я разом з настоятелем нашої церкви, отцем Олегом, виборювала можливість її збудувати на трьох сесіях сільської ради. Загалом було 7 вже немолодих людей, які працювали над тим, щоб ми сьогодні молились у цьому красивому храмі.

Гроші для спорудження церкви збирали всією громадою. Від прихожан я довідався, що найбільший вклад зробили двоє громадян Німеччини. Спочатку доводили до ладу територію під святу будівлю, оскільки виділені кілька соток землі були суцільним болотом. Над фундаментом працювали односельці, а от саму дерев’яну будівлю без використання цвяхів споруджували міжгірські майстри. Спорудженню церкви посприяв єпископ Мукачівської єпархії Мілан Шашік. Він і освятив храм в кінці травня минулого року на свято Вознесіння Господнього. Після введення в дію храму роботи тривали. Від безпосереднього учасника будівельного процесу Михайла Вашкеби дізнаюсь як нелегко було довести його до сьогоднішнього вигляду:

– Від часу введення в дію храму потрібно було понад півроку щоб провести внутрішні роботи – покласти плитку, встановити якісне освітлення. Найбільше грошей для цього назбирали на свято Різдва колядуванням.

Цими днями єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік завершив обряд освячення церкви.

– Напередодні був поставлений престол-олтар і сьогодні ми провели консекрацію (освяченння). За цим престолом кожної неділі та на свята проходитиме духовна трапеза, за якою кожен прихожанин вживатиме слово Боже.

На святі було зведено в чин диякона Івана Микуланинця з Нового Давидкова. В святкуванні взяли участь священики та греко-католицькі громади з Мукачева й довколишніх сіл. Юрію Дурдинцю з Нового Давидкова вже 83, але він справно відвідує такі високодуховні заходи:

– Часто буваю на святах в Лучках, Ключарках, Паланку, Новому Давидкові. Дуже гарне світле освячення престолу. Тут дуже цікава церква. Ми звикли до звичайних кам’яних церков та з цегли, а тут панує якась таємничість.

Всередині церкви маленькі віконця і я відчув себе ніби на зорі християнства. Після традиційного мирування, діти, що навчаються в прихожанській школі, декламували вірші на релігійну тематику. А далі всіх присутніх частували пирогами та чарочкою домашнього вина.

Василь Гнатило, “Мукачівська Ратуша”

admin