Ціна на пиво виросте як мінімум на третину

Ціна на пиво виросте як мінімум на третину. Головною причиною є низький урожай ячменю – основного пивного інгредієнта. Так, з кінця серпня через катастрофічний неврожай пивоварного ячменю в Україні ціни на нього злетіли: ще нещодавно ячмінь продавали не дорожче 900-950 грн/т (за урожай 2009/2010 рр.), зараз же ціни на нього удвічі вищі – 1800-1900 грн/т.

Крім того, додалася проблема з якістю: в загальному об’ємі урожаю відсоток фуражного ячменю збільшився, а солодового зменшився. Пивовари побоюються, що забезпечити себе сировиною у необхідній кількості вони не зможуть.

При цьому, доки солодівні працюють ще на торішніх запасах, які добігають кінця, – наявного в засіках ячменю вистачить максимум на місяць, і якщо ситуація з цінами до цього часу не врегулюється, виробництво солоду, а разом з ним і пива, скорочуватиметься, а ціни, навпаки, рости.

“Солодом практично ніхто не торгує. Виробники зайняли вичікувальну позицію”, – скаржиться директор рівненського пивзаводу ВАТ “Рівень” Мар’ян Года.

Якщо старі запаси солоду пивовари закуповували по 2900-3000 грн/т, то ціна на солод з ячменю урожаю-2010 зросте до 4000 грн/т. В собівартості солоду ціна ячменю досягає 65-70%.

Також повідомляється, що експортно-орієнтовані агрокомпанії, незважаючи на складнощі з вивезенням зернових за межі країни, тримають високі ціни і для внутрішнього ринку. Враховуючи той факт, що за технологією солоду треба буде ще “відлежуватися” упродовж трьох тижнів, перегляду цін на пиво варто чекати не раніше, ніж через місяць. При цьому уникнути цінового росту не вдасться: в собівартості дешевих сортів пива на долю солоду близько 40%, в собівартості дорогих – близько 50%.

tsn.ua

admin