Соціальний захист багатодітних сімей

Від Закарпаття участь селекторній нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації Іван Качур, начальник управління у справах молоді та спорту Ярослав Свида, начальник головного управління праці та соціального захисту населення Віктор Мацола.


У ході наради було розглянуто стан видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітних сімей. Усім учасникам наради було надано можливість висловити позиції, окреслити ситуацію в регіонах та вислухати зауваження і побажання щодо існуючих проблем.
Равіль Сафіуллін повідомив, що станом на 1 вересня в усі регіони України доставлено 601 010 посвідчень, що становить 67% від усієї загальної кількості посвідчень. Розпочався процес їх видачі.


Крім того, очільник міністерства повідомив, що для забезпечення ефективної роботи міністерство провело два Всеукраїнських семінари, на яких здійснено детальний інструктаж уповноважених на процес обліку, зберігання і видачі посвідчень. Наразі, управліннями та відділами у справах сім’ї та молоді як структурними підрозділами міських та районних державних адміністрацій ведеться прийом багатодітних родин, де роз’яснюються їх соціальні гарантії, а також проводиться збір документів та складається список багатодітних родин для оформлення пільг.


На сьогоднішній день замовлено 250 тис. посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 650 тис. посвідчень дитини багатодітної сім’ї.


Щодо Закарпаття, то за оперативними даними райдержадміністрацій і міськвиконкомів в області проживає 14243 багатодітні родини, в яких виховується 48239 дітей. Видача посвідчень батькам та дітям з багатодітних сімей розпочалася у серпні і на сьогодні ця робота триває.

ДЛЯ ДОВІДКИ:
З 1 січня 2010 року набув чинності Закон України від 19.05.2009 № 1343-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”, згідно з яким багатодітним сім’ям встановлено пільги:
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю)^
2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю^
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення^
4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів^
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування^
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація^
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (к
рім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання^
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.
Зазначені пільги та компенсації надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує статус багатодітної сім’ї та статус дитини з багатодітної сім’ї.

Прес-центр ОДА

admin