Сергій Ратушняк: «В Україні дороги – XIX сторіччя»

В Ужгороді замість люків почали з’являтися колеса, розфарбовані жовтою та чорною фарбами. Це немає люків? Їх крадуть? Чи чому ви вирішили це зробити?

Вартість люку хорошої якості, заводу «Турбогаз», 800 гривень. Це без кільця і без установки. Тобто мінімально – 1200 гривень, 150 доларів. Зникає за ніч 20-30 люків. Ну як знайти за ніч 20-30 тисяч? Якщо хтось вміє (от у нас «комсомолець» вміє) – треба включити в бюджет. Я готовий включити в бюджет. Але гроші від цього не з’являються. Я готовий включати в бюджет 35 люків, щоніч, тому що 30 зникає, щоб мати запас. Але від цього грошей не з’являється, за них треба платити. І це ми робимо як альтернативний шлях.

Хоча міліція взагалі рекомендує йти шляхом заварювання. А потім як ремонтувати? Як профілактику робити? Ну ось це – до слова хто в нас живе і які ми «швейцарці».

Ще хочу сказати – катастрофічна ситуація відбувається з усіма комунікаціями в Україні. Конкретно – каналізація і водогони зношені на 80-90%. Це катастрофа? Так, катастрофа. Якщо вірити прогнозам синоптиків і ця зима буде -30 чи -40 (градусів за Цельсієм – прим. ред.) – в Алчевськ перетвориться вся Україна. Жодні комунікації це не витримають. Тому що до 30 градусів, на глибині ще 90 см від поверхні, водогін і водовідвід іще не замерзнуть. Тому що там є рух теплих мас. А вже на 32-35 градусів вони не розраховані, при -40 все розірве.

Друге. Жодного метру погонного в містах України і населених пунктах нема, які б відповідали європейським нормам. У нас є «Монте-Карло», як його називають (це по даним преси) – там нема ні очищення води, нема ні переробки сміття, там нема ні одного кілометру доріг. Тому що ці дороги були розраховані на рух по місту Ужгороду 3-4 тисячі автомобілів, а у нас 32 тисячі. Навантаження на вісь – 5 тонн, в нас сьогодні 10-12. Фактично, потрібно робити «сандвіч» в 60 см з залізобетону, «лінолеум» від вологи, потім різні шари щебеню, піску і тільки потім 15 см шар асфальту. Метр такої дороги коштує понад 350 доларів. У нас 350 копійок на метр такої дороги нема і найближчі 5-10 років не намічається. Це катастрофа.

Ми їздимо по дорогам XIX сторіччя. І це – по всій Україні. Це все – тому що немає нормального, правильного, раціонального перерозподілу ресурсів. На місці треба залишать 60-80% коштів. А залишається – третина. А третина – це виключно утримання бюджетної сфери.

Давайте дивитись правді в очі. Якби сьогодні з’явились мільярди – треба 20 років, щоб все це зробити. Якби сьогодні мільярди принесли вам – то обсяг робіт і швидкість освоєння цих коштів (це з 21 мільйоном вони зробили – ввечері прийшли кошти, вночі їх освоїли і жодної ями не викопали, навіть під деревом), 20 років потрібно. Навіть при наявності величезних коштів.

От зараз якраз треба йти молоді, 25-30 років, якраз до пенсії доробите собі державу. Уже своїм дітям, тобто нашим внукам.

admin