Семінар-тренінг “Ідентифікація чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми в Закарпатській області“

Вже звичним стали поняття “живий товар“, “торгівля людьми“, “сексуальне рабство“. Дещо в тіні залишалося ще одне, але не менш гнітюче — “трудове рабство“. Якщо перші три поняття стосуються переважно обмеження прав і свобод жінок та дітей, то поняття “трудове рабство“ — здебільшого представників сильної статі. Насамперед, ця проблема є нагальною у районах, де гірка доля змушує чоловіків шукати заробітку за кордоном, щоб хоч якось утримувати свої родини. І таким чином багато хто із заробітчан потрапляє у руки шахраїв і тоді життя йде шкереберть.

Як допомогти тим, хто потрапив у подібну ситуацію, що саме необхідно робити і куди звертатися за допомогою і йшла мова на семінарі-тренінгу “Ідентифікація чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми в Закарпатській області“, який цими днями відбувся в малому залі засідань райдержадміністрації. Організували його активістки Закарпатської громадської жіночої організації “Веста” Інна Сабадаш — голова ЗГЖО “Веста“, Віра Попович — координатор інтеграційної допомоги, Валентина Гільтайчук — прикладний психолог. Дана громадська організація працює у сфері протидії торгівлі людьми та реабілітації постраждалих з 2001 року. Проведення даного тренінгу стало можливим за щільної співпраці ЗГЖО “Веста“ та управління у справах сім’ї, молоді і спорту Закарпатської ОДА.

Міжгірщина та ще п’ять районів, з яких найбільше чоловіків виїжджає на заробітки за кордон, потрапили у даний проект. Його мета — ідентифікація та допомога постраждалим. З дитинства чоловікам прищеплюють роль сильного духом утримувача сім’ї, і таке традиційне виховання робить для багатьох чоловіків неможливим звернення за допомогою до організацій і людей. Таким чином вони залишаються “сам на сам“ із проблемами. Здебільшого про біду сповіщають родичі та близькі постраждалих. Та все таки 30 проц. потерпілих, яким була надана допомога, є представниками сильної статі.

В чому ж полягає допомога, яку надає вищезгадана організація? Насамперед — психологічна підтримка та виведення постраждалого із стресового стану. По-друге, навчання на курсах перекваліфікації та допомога в працевлаштуванні. Крім того, всім потерпілим, хто звертається за допомогою, гарантується анонімність.

Звичайно, кращі ліки від будь-якого захворювання — профілактика. Тому ЗГЖО “Веста“ проводить роз’яснювальну роботу серед населення, зокрема, серед людей, які планують поїздку за кордон. Отже, всі, кому необхідна порада, консультація чи ви бажаєте допомогти у біді близьким, які постраждали від торгівлі людьми, звертайтеся за телефонами “гарячої лінії”: (03122) 3-20-91 (03122) 3-20-91^ 0-800-505-50-10.

Андрій ГОЛОДНЯК.
mizgir.com.ua

admin