Русини підтримають на міських виборах того, хто найбільше підтримує їх — Сергія Ратушняка

Русинських організацій у Закарпатті чимало: це Сойм подкарпатських русинов, Народна рада русинів Закарпаття, Русинська родина, Крайове товариство русинів, Наукове товариство русинів, Культурницьке товариство русинів ім. Духновича. Якоїсь координації спільних дій між ними на сьогодні немає, відзначив гість прес-центру, оскільки кожен керівник має свої цілі. На виборах міських голів русини голосуватимуть у Мукачеві, Виноградові, Хусті та в інших містах.

Що стосується Ужгорода, то тут за винятком Культурницького товариства русинів ім. Духновича найслабші русинські організації, можливо, тому що Ужгород є найбільш інтернаціональним на Закарпатті. Проте саме в Ужгороді русини досить серйозно займаються наукою.

Дмитро Поп каже, що здивований появою на виборах мера постаті Приходька, який неспроможний працювати в масштабах такого міста, як Ужгород, Слободянюка, якого більше цікавлять приватні комерційні проекти, та Жолтані, якому претендувати на очільника європейського міста принаймні зарано. А з Погорєловим усі ужгородці вже раз “погоріли”, то чи варто ще раз ставати на ті самі граблі?..

Дмитро Поп підкреслив, що з усіх мерів Ужгорода найбільше зробив для розвитку русинства саме чинний мер Сергій Ратушняк, який не тільки підтримував і продовжує підтримувати русинів своїми політичними заявами, а й фінансував пам’ятник Духновичу та встановив пам’ятник закарпатському символу на площі Поштовій. Завдяки Ратушняку закарпатці більше довідатися про символіку свого краю, а отже більше переймаються патріотичними ідеями. Тому хоча русини й будуть по-різному голосувати на міських виборах, однак переважна її більшість, вважає науковець, “люди розумні, а тому підтримають того, хто підтримує їх національну самовизначеність і національно-етнічну свідомість – Сергія Ратушняка, який із гордістю говорить про те, що його самого народила русинська жінка.

admin