Партійні та громадські організації не довіряють один одному

Партійній демократії, взаємозв’язкам партійних організацій з громадськими організаціями та неурядовими об’єднаннями громадян – усім цим дискусійним питанням був присвячений круглий стіл на тему «Взаємовідносини між партійними осередками та неурядовими організаціями», що проходив 3 вересня у місті Ужгород за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту. До круглого столу було запрошено політологів, представників партійних та громадських організацій та журналістів, для обговорення сучасних проблем співпраці партійних та неурядових громадських організацій (НГО).

За круглим столом В’ячеслав Ліпецький, асистент Міжнародного Республіканського Інституту, ознайомив присутніх із програмою розвитку взаємодії між партіями та НГО, а також представив дослідження, проведене компанією “GfK Group” присвячене цій темі. Воно проводилось компанією методом телефонних інтерв’ю. Всього в дослідженні взяли участь 480 опитаних представників: 240 зі сторони політичних партій та стільки ж з представниками неурядових організацій. Головним чином досліджувались 8 регіонів – це АР Крим, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Одеська та Харківська області.

Саме ж дослідження та його результати представив Андрій Карташов, голова Житомирського обласного центру молодіжних ініціатив. Він розповів присутнім, що сьогодні, за даними дослідження, і політичні партійні організації, і громадські організації залюбки хотіли б співпрацювати, але, поки що відносяться один до одного з прохолодою та недовірою. Також в ході досліджень виявилось, що головними неурядовими організаціями, з якими співпрацюють політичні партії є такі категорії як організації ветеранів, молодіжні та екологічні організації. На останньому місці в цьому списку є правозахисні громадські організації, які, однак, партійні організації залюбки використовують як інструмент у політичній боротьбі.

У процесі обговорення теми присутні змогли подискутувати на тему недосконалості партійної системи в Україні та системи місцевого самоврядування. Дехто з присутніх навіть висловився щодо неконституційного підходу до виборів місцевого самоврядування, адже кандидат повинен висуватись лише від партії, а не сам по собі.

«Це лише перший крок до розвитку більш тісних взаємовідносин між партійною системою нашої держави та громадськими течіями», – висловив свою позицію В’ячеслав Ліпецький. Тож будемо сподіватись, що надалі громадськість та політичні течії будуть прислухатись один до одного і робити висновки з діяльності, адже тільки таким чином можна змінити діючу систему влади в країні на краще.

Крістіна Кузьменко

admin