КРУ підтвердила факт розкрадання майна на Мужієвському золоторуднику

Володимир Гуртовий, довірена особа ліквідатора ТОВ «Закарпатполіметали» розповів, що станом на сьогодні вже отримано результати здійсненої на підприємстві ревізії КРУ, яка підтвердила факт розкрадання майна.

«Великий об’єм документів підприємства був втрачений, тому доводилося робити багато запитів до інших установ, — зауважив В. Гуртовий. — У результаті перевірки КРУ підтвердило, що директором підприємства В. Василинцем було допущено розкрадання майна на суму понад 1 млн.грн. Усі суми підтверджено актами ревізії. Проте питання відповідальності чомусь не стоїть взагалі. Жодної відповіді від правоохоронних органів досі не отримано, важко зрозуміти, чому винуватці злочину на таку суму залишаються безкарними».

Світлана Зверишин, головний бухгалтер ТОВ «Закарпатполіметали» розповіла, що за 10 років роботи підприємства не було ні значних фінансових порушень, ні тим більше кримінальних справ. «З грудня 2006 року підприємство простоювало у зв’язку з невиконанням своїх інвестиційних зобов’язань фірмою «Zakar» (співвласником ТОВ «Закарпатполіметали»), з’явилася заборгованість із зарплати. З метою збереження підприємства попереднім керівництвом було прийнято рішення оптимізувати виробництво, у тому числі частково скоротити працівників. Новий директор Василь Василинець зібрав увесь трудовий колектив і пообіцяв, що за місяць-два погасить заборгованість, відновить роботу підприємства. Але ці слова залишились порожніми. Директор активно виступав у ЗМІ з промовами і звинувачення попереднього керівництва. Натомість заборгованість перед працівниками вже перевищила 4 млн.грн., а право на землю під основними активами підприємства отримало інше підприємство (ТОВ «Сауляк»)», — розповіла С. Зверишин. Вона також заявила, що В. Василинець разом з бухгалтером ДАК «Укрполіметали» вимагав від неї зробити незаконну операцію — списати з балансу актив незавершеного виробництва (вміст хвостосховища, проміжний продукт переробки руди), який містить, згідно із звітними даними, близько 500 кг золота. Балансова вартість цього активу — 209 млн.грн. «Я відмовилася, бо протягом 10 років нас регулярно перевіряли відповідні інстанції і підтверджували правильність обліку, — каже бухгалтер. — За це директор відлучив мене від усіх фінансових справ, позбавив права підпису і почав хазяйнувати сам, нічого не повідомляючи про укладені ним договори. Тому я була шокована висновком інвентаризаційної комісії, яка виявила нестачу основних засобів на суму понад 1 млн.грн».

Володимир Гуртовий також розповів, що під час наради про ситуацію на золоторуднику, проведеної нещодавно в Закарпатській ОДА, громадянин Володимир Палант від імені ТОВ «Сауляк» заявив про готовність цього підприємства погасити заборгованість із заробітної плати перед працівниками «Закарпатполіметалів» та перед державними органами, натомість висловив намір ТОВ «Сауляк» поза процедурою банкрутства заволодіти майном золоторудника. В. Гуртовий наголосив, що існує офіційна процедура подання таких пропозицій, проте за інформацією, отриманою від заступника губернатора Володимира Гоблика, у письмовому вигляді від ТОВ «Сауляк» досі нічого не подано.

«Це справа місцевої влади – їй потрібне безробіття чи працююче підприємство та прихід інвестицій? Ситуація на ТОВ «Закарпатполіметали» призводить до висновку, що хтось зацікавлений у тому, щоб область не мала такого потужного підприємства. Інвестор ніколи не прийде на підприємство, земля під майном якого незаконно передана третім особам, а місцева влада та правоохоронці покривають земельні махінації», — резюмував доповідач.

Ужгородський прес-клуб

admin