Коли ДАІшників Закарпаття "озброять" відеокамерами?

І ось Міністерство внутрішніх справ нарешті взялося реагувати на дії своїх праців¬ників. Резонансним став недавній відеозапис, на якому даішник однієї з областей відмовив¬ся показати водію своє службове посвідчення, перш ніж вимагати документ на право керування авто. Урешті… сунув в об’єктив дулю й утік до своєї машини. Горе-даішника днями звільнено.

А головний міліціонер країни Анатолій Могильов заявив, що не проти, аби дії працівників міліції фіксувалися, коли ті порушують службові й морально-етичні норми. Міністр додав, що фільмувати слід і міліціонерам. За його словами, насамперед відеореєстраторами мають бути обладнанні саме патрульні машини Державтоінспекції.

До речі, ідея зі встановленням на патрульні машини відеокамер не нова – її озвучили ще після Помаранчевої революції. Втім далі слів не пішло. Як вийде цього разу, побачимо.

У нашому ж краї, за словами начальника ВДАІ ГУМВС в Закарпатській області, полковника міліції Михайла Бойчука, патрульні машини відеокамерами ще не обладнанні. Детальніше про ситуацію Михайло Михайлович телефоном не повідомив, пославшись на те, що перебуває у відрядженні в Києві.

Тож наразі ясно одне: фільмувати свої діалоги з інспекторами точно можуть водії. Підставою для цього є наказ МВС № 111 від 27.03.2009 “Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС”. Пункт 28.9 гласить: “З метою запобігання конфліктним ситуаціям, об’єктивного розгляду справ, а також як допоміжний засіб для уникнення протиправних дій та розкриття правопорушень допускається використання фото-, кінозйомки, відеозапису та звукозаписувальної техніки, а під час оформлення матеріалів ДТП воно є обов’язковим”. Отже, нагадавши цей пункт інспекторам, сміливо можна фільмувати розмову з ними. Запис може стати приводом для розслідування некоректних дій правоохоронців службою їхньої внутрішньої безпеки.

Ярослав ГУЛАН, Старий Замок Паланок, Закарпаття онлайн.БЛОГИ

admin