Італійці хочуть знати, що за "невідомі в масках" спалили їхній цех на Закарпатті

В українські активи фірми вкладено близько півмільйона євро. Збитки після пожежі сягнули 200 тисяч євро без врахування співробітників. Всього працювало 134 чоловік, з них 120 – в цеху. Середня заробітня плата коштувала 1500-1600 гривень, яка є найвищою у районі.

Італійські інвестори орендують приміщення, яке було колгоспним корівником, у місцевого підприємця, котрий зараз перебуває на лікуванні у Москві. Його представник Олександр Квак розповів, що вартість оренди складає 1600 євро в місяць, а в сільський бюджет йде близько 38000 грн в місяць, завдяки чому відремонтували дитячий садок та школу. Схожі будівлі у населеному пункті розвалюються. Майно було застраховане і власники сподіваться на покриття витрат.

На запитання “акул пера” щодо найманих охоронців керівник заводу відповів, що цех не мав професійної охорони. Жінка-сторож, яка охороняла будівлю, помітила двох молодих осіб. Один з них підійшов до неї і сказав, щоб вона сиділа тихо. Тим часом інший з молодиків почав палити завод. Після такої події вона не могла відійти від шоку, але змогла викликати пожежників. Італієць розповів, що з підпалами його компанії стикається вперше.

Керівництво фірми не має ніяких версій щодо того, хто це міг зробити. Тоді як сільський голова Рокосова Іван Чоповдя допускає, що це можуть бути конкуруючі компанії, які є на Закарпатті. Семензато Ренніо повідомив, що компанія намагається відновити робочий процес вже через 10 днів після події шляхом перенесення цеху у сусіднє приміщення і буде продовжувати роботу в Україні.

Всі робітники і керівники заводу сподіваються на те, що знайдуться винні. Але є одне питання для іноземних бізнесменів: чи варто вкладат інвестиції в Україні?

Андрій Слохіняк, РІО

admin