ЗНО: система «Конкурс» дає збої

Грубих порушень, які могли б вплинути на результати вступної кампанії спостерігачами ГМ «Опора» виявлено не було. Занепокоєння викликало позиція МОН, а саме :

• ситуація з відсутньою протягом першого тижня прийому інформації про обсяги державного замовлення.

   неякісна робота системи «Конкурс»,

   подовження термінів прийому документів, що ускладнили кампанію, збільшивши строки очікування результату для абітурієнтів, так нанісши матеріальні збитки вишам та членам приймальних комісій.

            Значною проблемою у перші дні прийому стали черги абітурієнтів, що здавали документи до ВНЗ, але така ситуація тривала лише в перші дні подачі документів (так частка заяв, поданих в перший день в УжНУ становить близько 13% від загальної кількості). Згодом ажіотаж спав і комісії працювали в спокійному режимі. Серед порушень, виявлених з боку абітурієнтів, то грубим виявилося лише одне, а саме випадок спроби абітурієнта ввести в оману приймальну комісію. Так, при здачі документів на одну з спеціальностей УжНУ, абітурієнт вказала, що вона є переможцем олімпіад в поточному році, а відповідно, мала вступати поза конкурсом. Документів, що це підтверджують надано не було. Отримавши оперативну інформацію ГМ «Опора» звернулася до приймальної комісії УжНУ для перевірки даної інформації. В результаті порушення було виявлено і усунено. Після цього випадку спостерігачі перевірили всіх абітурієнтів, що вступають до УжНУ, ЗакДУ і МДУ, напроти яких стояли позначки «Переможець олімпіад», на предмет присутності їх в списках дійсних переможців, затверджених наказом Міністра. Перевірка розбіжностей не виявила.

            Також спостереженням було охоплено вступні іспити для осіб, які не проходили ЗНО. Особливих порушень виявлено не було. Скарг та апеляцій не зафіксовано.

            З 06 серпня 2010 почалася процедура зарахування абітурієнтів до ВНЗ. Всі три ВУЗи в яких проводиться моніторинг, провели засідання приймальних комісій, на яких затвердили список вступників, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, а також вчасно розмістили дану інформацію на своїх сайтах та дошках оголошень. До 11 серпня 2010 абітурієнти, які рекомендовані до зарахування на державне замовлення мають подати оригінали документів до відповідних ВУЗів. Після 11 сепня 2010 разі наявності вакантних місць на державне замовлення прийматимуть наступних за рейтингом абітурієнтів. Слідкувати за змінами у рейтинговому списку можна на сайті  www.vstup.info

Просимо звертатися за додатковою інформацією чи коментарями.

Контактна особа:

Святослав Бабіля

050-100-24-69

admin