ЗакДУ не поспішає з оприлюдненням списків нових студентів-"державників"

Так, абітурієнти, які не були рекомендовані до зарахування на державне замовлення мали право подати до ВУЗів оригінали документів і за наявності вільних місць на держзамовлення, а також за умови достатнього рейтингу зайняти відповідні вакантні місця. В розрізі спеціальностей ситуація виглядає наступним чином. В УжНУ максимальний прохідний бал на навчання за бюджетні кошти для денної форми навчання виявився на спеціальності “правознавство”, юридичний факультет, – 742 бали, найменший – на спеціальності “фізика”, гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання – 540,7. Для заочної форми навчання, максимальний бал також на спеціальності “правознавство”, юридичний факультет, мінімальний на спеціальності “філологія”, гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання – 563,1.

В Мукачівському державному університеті на денній формі навчання найвищий прохідний бал був на спеціальності “готельно-ресторанна справа” – 742,8^ найнижчий на спеціальності “технологія виробів легкої промисловості” – 562. Для заочної форми навчання найвищий прохідний бал на спеціальності “облік і аудит” – 690.9^ найнижчий – 588.2 “Технологія виробів легкої промисловості”.

Списки зарахованих на держзамовлення в ЗакДУ станом на 18 серпня оприлюднені не були.

Спостерігачі ГМ “Опора” відзначають певну розбіжність у нормативних документах, які регулювали даний етап кампанії, що, в свою чергу, стало причиною зафіксованих порушень. Так засідання приймальної комісії Закарпатського Державного Університету відбулося 16 серпня, що є порушенням правил прийому, де вказано, що “Зарахування вступників на основі повної загальної середньої освіти на денну (заочну) форму навчання за державним замовленням здійснюється не пізніше 15 серпня^ за кошти фізичних та юридичних осіб — після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму підготовки (спеціальності), але не пізніше 25 серпня”.

Разом з тим, в листі міністра Дмитра Табачника №№1/9-541 від 10.08.2010 “Щодо окремих питань прийому на навчання до вищих навчальних закладів” сказано : “Зокрема, необхідно дотримуватись п’ятиденного терміну подання оригіналів документів після оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування та послідовності формування списку. Не допускається зарахування осіб з нижньої частини списку лише тому, що вони вже подали оригінали документів”. Тобто, термін прийому документів тривав до 15 серпня включно.

Спостерігачами ГМ “Опора” зафіксовані випадки, коли абітурієнти не змогли подати документи до приймальної комісії УжНУ у неділю, 15 серпня. Оскільки рішення щодо зарахування абітурієнтів на держбюджет було прийнято приймальною комісією зранку 15 серпня – прийом документів на на місця державного замовлення був вже завершений. Ситуацію ускладнила неякісна роботи системи конкурс. Через що абітурієнти, які не мали можливості ознайомитися з ситуацією щодо подачі оригіналів документів фактично втратили свій шанс вступити на держзамовлення маючи достатні для вступу бали.

Довідково: Спостереження відбувається в рамках національної кампанії моніторингу ЗНО, учасниками якої є Громадянська мережа ОПОРА та Комітет виборців України, за сприяння Міжнародного фонду “Відродження”, Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance) та Проекту “Об’єднаємось заради реформ” (UNITER). Карпатське Агентство Прав Людини “Вестед” є регіональним партнером ГМ “Опора”.

Прес-служба ГО “Опора”

admin