Закарпаття: на Хустщині “погашено лісову пожежу”

Окрім працівників оперативно-рятувальної служби у заходах брали участь оперативні бригади управління лісового господарства, державного управління екології та природних ресурсів, Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Хустської філії ВАТ „Укртелеком”, працівники органів внутрішніх справ, місцевих лісофондоутримавачів та інших організацій, що залучаються до ліквідації подібного роду надзвичайних ситуацій.

Як розповів керівник оперативного штабу – начальник закарпатських рятувальників Мирослав Щербей, проведення даного заходу було обумовлене пожежною обстановкою в північних та східних регіонах нашої країни, де і надалі спостерігається досить складна оперативна обстановка. Хоча на відміну від інших областей в Закарпатській області ситуація набагато краща, заспокоюватися зарано, адже найбільш напруженими у цьому плані є перші два місяці осені, коли йде прибирання територій від залишків господарювання, спалювання сухої рослинності на присадибних ділянках та дачних масивах, які нерідко межують із лісовими угіддями.

На засіданні штабу було заслухано доповіді представників усіх задіяних у навчаннях служб про проведену ними роботу щодо вжиття першочергових заходів по попередженню та ліквідацію пожеж у лісах.

Далі розпочалися навчання. За тактичним задумом через необережне поводження з вогнем відпочиваючих виникла значна лісова пожежа. У зв’язку з посиленням північно-східного вітру фронт вогню пересувався в напрямку державного кордону України з Румунією. Виникла реальна загроза поширення лісової пожежі та створення небезпеки мешканцям с. Велятино Хустського району.

Навчання проходили в умовах максимально наближених до бойових. Після отримання повідомлення про пожежу до місця події не гаючи часу було направлено пожежну техніку. На той час вже було зібрано добровільні пожежні дружини Хустського держлісгоспу.

Ситуація ускладнювалася, існувала реальна загроза знищення вогнем населеного пункту Велятино та будівлі санаторно-курортного типу, в якій знаходилися люди. Керівником гасіння пожежі було прийняте рішення піднімати Хустський зведений загін. Після оголошення збору особового складу до місця виникнення надзвичайної ситуації одна за одною почали з’їжджатися пожежні машини з Хуста, Виноградова, Тячева, Міжгір’я та автомобілі аварійних служб району. Для організації роботи по гасінню лісової пожежі з обласного центру виїхала мобільна оперативна група ГУМНС та мобільний шпиталь. На місці було розгорнуте наметове містечко для відпочинку особового складу та прийому їжі.

По-скільки відстань від найближчого водоймища до умовного осередку вогню сягала близько п’ятиста метрів, на вододжерело було встановлено пожежну насосну станцію, а прокладання магістральної лінії здійснювалося за допомогою рукавного автомобіля. Добровільна пожежна дружина Велятинського лісництва Хустського держлісгоспу забезпечувала створення мінералізованої смуги шляхом очищення території від листя та сухих дерев, а пожежні підрозділи створивши бойові дільниці “атакували” вогняну стихію.

Поки одні займалися безпосередньо гасінням пожежі підрозділами, пожежною ланкою газодимозахисної служби та працівниками медицини катастроф здійснювалася евакуація людей із санаторно-курортного комплексу та надавалася перша невідкладна медична допомога потерпілим від пожежі з їх подальшим транспортуванням до медичного закладу.

По закінченню керівником проведених навчань було підбито їх підсумки. Як повідомив начальник головного управління МНС в Закарпатській області Сергій Крицький, всі служби спрацювали дуже добре й з поставленими завданнями впоралися. У продовж теми Сергій Миколайович також розповів, що основною метою проведення таких заходів було відпрацювання до автоматизму залучення необхідних сил та засобів для реагування на виникнення подібного роду надзвичайної ситуацій, злагодженість дій підрозділів, зокрема при гасінні великих пожеж у лісах.

Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області

admin