Закарпатські рибоохоронці б’ють на сполох: браконьєрські справи спускають «на гальмах»

15 серпня цього року близько 11.30 год. на річці Тересва в смт. Дубове Тячівського району працівники Закарпатдержрибоохорони виявили двох осіб, які ловили рибу недешевими (вартістю близько 700 у. о.) електровудками. У процесі затримання браконьєрів, одному з них вдалося втекти. При чому, правопорушники вчинили спротив при затриманні. В наступному місцеві працівники силових структур пропонували рибінспекторам закрити очі на дії браконьєра – заготівельника делікатесів для високого панства та повернути йому знаряддя лову. Та інспекторів рибохорони не спокусила одна тисяча американських зелених. Факт браконьєрства було задокументовано, а матеріали на предмет порушення кримінальної справи передано в прокурору Закарпатської області.

Під час з’ясування особи затриманого браконьєра стало відомо, що порушником є мешканець села Ганичі Тячівського району Микола Цубера, 1956 року народження. При затриманні рибоохоронцями виявлено заоронені знаряддя лову: електровудку, акумулятор до неї, перетворювач струму, сачок для лову, телескопічну палицю. Крім того, вилучено рибу: марену дунайсько-дністровську, ялець-андруга закарпатський та бистрянку. Всі ці риби занесені до Червоної книги України.

Оскільки згадані дії підпадають під частину 2. статті 249 Кримінального кодексу України, працівники Закарпатдержрибоохорони, зокрема І. Великопольський, склали відповідний протокол, а начальник Головного Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Закарпатській області А. Сорокін направив відповідного листа до Природоохоронної прокуратури Закарпаття.

Все ніби за планом. Однак, рибоохоронці б’ють на сполох через те, що природоохоронна прокуратура передає справи в Тячівський райвідділ міліції, де вони або зникають або просто «заминаються». Така сумна статистика. Принаймні статистика свідчить, у цьому районі не було покарано жодного браконьєра. Більше того, і затриманий у нашому випадку і попередні злочинці-заготівельники делікатесів для владного панства не приховують, що працюють під «дахом» правоохоронців і що нічого не бояться. А наш затриманий на річці Тересві в Дубовому взагалі заявив, що ловить рибу для якогось «лампасника» із силового міністерства.

Проти такого нейтралітету правоохоронців окрім ЗМІ та працівників рибоохорони виступають і громадські та політичні організації. Зокрема, у коментарі нашому кореспонденту голова Закарпатської обласної організації політичної партії «Зелені» Радіон Кіштулинець каже:

«У міру своїх можливостей ми пильно слідкуватимемо за цією ситуацією. Бо це ж, окрім того, що злочин, ще й велика шкода рибному туризму Закарпаття і, відповідно, державному бюджету. Та найбільшої біди ці несвідомі люди завдають природі. Тому ми не дамо природоохоронним і правоохоронним органам спускати подібні випадки на гальмах. Для цього надаватимемо справам публічності та робитимемо відповідні звернення і, навіть, акції».

Ми ж, у свою чергу, теж будемо пильно слідкувати за подіями навколо браконьєрських справ і обіцяємо надавати їм резонансу всеукраїнського масштабу. Паралельно — спостерігатимемо за реакцією правоохоронців.

Павло БІЛЕЦЬКИЙ

admin