Закарпатське регіональне відділення АМУ вимагає відтермінувати прийняття Податкового кодексу

Спочатку проект Податкового кодексу не планувався до всенародного обговорення, але став, по суті, скандальним документом, що викликав бурхливу реакцію навіть на різних щаблях влади. Нині діючий Податковий кодекс виявився кращим за той, який нині обговорюється. Олег Лукша для порівняння провів паралель між «поганенькою квартирою» й «облаштованою тюрмою». Нинішній драконівський проект Податкового кодексу, на переконання експерта, ще більше сприятиме тінізації економіки країни, згадаймо хоча б те, що замість 200 грн. єдиного податку доведеться платити 600.

Закарпатське регіональне відділення АМУ відмічає фінансову затратність кампанії, для якої не найкращим чином обрано час проведення (період відпусток), а також фізичну неспроможність опрацювати і внести доповнення до 5 вересня (термін завершення всенародного обговорення) до Податкового кодексу, що жодним чином не може претендувати на роль локомотива в розвитку економіки.

З огляду на це провідні експерти АМУ пропонують результати всенародного обговорення, раз їхній механізм запущений, опрацювати впродовж трьох-чотирьох місяців та на їх основі розробити якісно інший проект Податкового кодексу, на базі якого формуватиметься бюджет не наступного року, а 2012-го, що відповідає Конституції та законам України.

Експерти наполягають на тому, щоб пов’язати оновлений проект Податкового кодексу з уже розробленими проектами реформ адміністративно-територіального устрою, місцевого самоврядування, місцевих держадміністрацій, узгодити з Бюджетним кодексом, ввести податки на нерухомість разом із платою за землю, на розкіш і багатство, запровадити обов’язкове декларування доходів і видатків для держслужбовців, створити окремі інспекції з місцевих податків і зборів, які би мали подвійне підпорядкування, включаючи місцеву раду, заборонити будь-які податкові пільги, зобов’язати до податків усіх без винятку, чітко визначити перелік місцевих податків і зборів, у т. ч. ринковий збір і комунальний податок.

admin