Вандали знищили 30 сміттєвих контейнерів на реконструйованому проспекті в Ужгороді (фоторепортаж)

Останнім часом в Ужгороді вандали вже здається не бояться нічого. Так вчора, 12 серпня, в самісінькому центрі міста на яскраво освітленому проспекті Свободи невідомі особи знищили більше 30 сміттєвих контейнерів на очах у перехожих. Жодного зловмисника не затримано.


За два тижні перед цим в обласному центрі зникло 30 люків. Комунальні служби Ужгорода виявили під час обстеження вулиць міста упродовж червня-липня відсутність 31 кришки люків оглядових колодязів інженерних мереж, загальною вартістю близько 14 тисяч гривень. Аналогічне звернення надійшло в міське управління міліції і з Ужгородської дистанції сигналізації й зв’язку, працівники якої виявили відсутність 9 каналізаційних люків на вулицях Одеській, Тихого, Мукачівській та Дендеші.

На жаль, коли йдеться про чистоту міста, доводиться констатувати: близько шести десятків сміттєвих контейнерів протягом року знищено вандалами. В місті відсутні 280 зливних каналізаційних решіток, їх просто вкрали, а за фактами крадіжок міліцією порушено кілька кримінальних справ, які чомусь не дійшли логічного завершення і нікого так і не було покарано.

Безкультур’я окремих громадян часом просто жахає. В Ужгороді поглумилися над бронзовим монументом класикам живопису Ерделі та Бокшаю, встановленим неподалік міської ратуші.

А в “новому” мікрорайоні обласного центру хтось додумався домалювати бюстгальтер і розфарбували губи статуї русалки… Про наруги над могилами, які періодично стаються в тому чи іншому районі, і говорити не хочеться. Вандали не соромляться навіть виривати із землі металеві хрести, аби здати їх потім на металобрухт і купити за ці гроші пляшку…


Нещодавно вдосвіта спiвробiтники “Беркута” затримали в Боздоському парку Ужгорода (популярне місце відпочинку ужгородців) двох молодиків, віком 21 та 24 років, які тягнули два великі мішки. У них, як виявилося, містилися мiдні листи загальною вагою близько 10 кілограмів. З’ясувалося: вандали понівечили в парку скульптурну композицiю лелеки, якою милувалися відвідувачі. Через деякий час працівники парку запобігли викраденню встановлених нових лавиць. Злодії, тікаючи з місця події, покинули тачку на якій хотіли перевезти вкрадені лавиці.

Також в обласному центрі вандали понищили дитячі майданчики біля ЗОШ №12, нові лавочки у кількох мікрорайонах міста. Невідомі зловмисники систематично нищать майно міста та залишаються непокараними, – повідомив начальник управління муніципальної поліції Ужгородської міської ради Микола Дем’янчук.

Він також зауважив, що вандали залишаються безкарними, а неодноразові звернення до правоохоронних органів про підпал сміттєвих контейнерів, нищення майна громади завершуються «відписками». Ст. 152 Адміністративного кодексу передбачає штрафи у розмірі від 17 до 51 грн, що є малоефективним.

Чому величезна армія міліції не може протистояти подібному варварству, і хто стоїть за цими вандалами незабаром в журналістському розслідування на сайті ClipNews.Info .Чи вдасться зберегти проспект залежить і від самих ужгородців

Анатолій Рошко ClipNews.Info

admin