В Ужгороді у дитячих садках додатково відкрита 41 група

Щодо готовності дошкільних закладів до збільшення притоку дітей, що пов’язано з набуттям чинності закону про обов’язкову дошкільну освіту, начальник управління зазначив, що в минулому році було додатково відкрита 41 група в існуючих ДВЗ. В наступному році планується відкрити ще чотири. Наразі в садочках є вільні місця і управління освіти контролює їх наявність. Садочки, крім дванадцятигодинного, надають можливість короткотермінового пребування дітей у закладі – 6 годин. Володимир Огар звернув увагу на соціальну проблему, коли матері., перебуваючи у декретній відпустці віддають дітей у дошкільний заклад, тим самим позбавляючи дитину достатньої турботи, а батьків, котрі працюють, місця в садочку для їх дітей.

Говорили й про здобутки учнів. Володимир Огар розповів, що 55% учнів ужгородських шкіл приймали участь в шкільних предметних олімпіадах, 12 учнів є призерами Всеукраїнських олімпіад. Команда з Ужгорода отримала перше місце на Всеукраїнськомиу конкурсі знавців географії. Проводилися в місті також конкурс “Вчитель року” та конкурс на кращого вихователя дошкільних навчальних закладів та позашкільних закладів. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 12 одинадцятикласників з Ужгорода отримали 200 балів, при чому двоє учнів – з двох предметів.

Минулого року в школах міста запроваджувалися програми допрофільного, допрофесійного та профільного навчання. Ці програми дають можливість школярам зорієнтуватися у виборі майбутньої професії. У школах міста викладають, наприклад, такі спецкурси – осонови споживчих знань, ділова активність, підприємництво у дії тощо.

Звісно, більшість навчальних закладів потребує значних коштів для ремонтних робіт. В цьому році з міського бюджету було виділено 3 мільйони гривень на реконструкцію фасадів, зокрема на заміну вікон в школах, і 1 мільйон 400 тисяч гривень для дошкільних навчальних закладів. Замовляє і проводить тендери на ремонтні роботи відділ капітального будівництва Міськвиконкому. Ремонтні троботи опалювальних систем ведуться в школах №10, 11, гімназії, економічному ліцеї, садочках №7, 42, 15. Вже завершена реконструкція покрівлі в школі № 7. Також проводяться проектні роботи по реконструкції котелень та інші заходи по забезпеченню навчальних закладів автономним опаленням. В школах з метою економії електроенергії замінено 5155 ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи.

Що стосується гарячого харчування в школах, в минулому році харчувалося 12859 учнів шкіл. На харчування у 2010 році з бюджету виділено 3 мільйони 500 тисяч гривень, 1 мільйон 187 тисяч – позабюджетні надходження (оплата батьків). 10 їдалень навчальних закладів здано в оренду приватним підприємцям, з метою забезпечення якісного харчування та покращення матеріальних умов їдалень. Харчування безкоштовно та за 50% ціною отримують дітти пільгових категорій.

Головною проблемою освітньої сфери Володимир Огар назвав забепечення належного рівня комп’ютерної грамотності вчителів. В цьому році планується 2 навчальні заклади – лінгвістичну гімназію і ліцей “Лідер” забезпечити мультимедійними навчальними комплексами (Мультимедійна дошка, проектор, ноутбук). Для педагогів проводилися, і будуть проводитися надалі курси компютерної грамтності на базі НВК “Пролісок”. Ще одна проблема, над якою працює управління освіти– перехід старшокласників повністю на профільне навчання. Також начальник звернув увагу на важливість активної позиції громадськості стосовно питань освіти. Так, в Ужгороді при управлінні освіти вже 2 роки працює громадська рада з батьків і представників управління.

Значною проблемою шкіл є незадовільне матеріально-технічне забезпечення уроків фізкультури. Воно потребує значного фінансування, тому це питання залишається поки що відкритим.

Щодо повернення до одинадцятирічної системи навчання – начальник управління заспокоїв, що програми і підручники вже розробляються, і ніяких проблем ці зміни не викличуть. Він зазначив, що навчання, все-таки, буде тривати 12 років, враховуючи обов’язкове відвідання дошкільних закладів дітей 5-річного віку.

Крістіна Шершун, ВЗП

admin