В Ужгороді підприємці та громадськість запропонували свої зауваження до проекту Податкового кодексу

Основним питанням, винесеним на обговорення, був проект Податкового кодексу. Засідання пройшло в конструктивній атмосфері. Начальник ДПІ в м.Ужгороді Марія Бадида наголосила, що мета засідання – обговорити та обмінятись думками з приводу доопрацьованого Податкового кодексу України. На її думку, розв’язання проблемних питань чинного податкового законодавства допоможе привести податкову систему у відповідність до сучасних вимог бізнесу.

Голова територіального відділення Асоціації платників податків України Марта Волощук коротко зупинилася на змінах, передбачених проектом Податкового кодексу. Перш за все – це скорочення загальної кількості загальнодержавних податків з 29 до 19, а також скасування 10 місцевих податків і зборів. Разом з тим, проектом Податкового кодексу передбачено поступове зниження ставки податку на прибуток (з 25% до 20%), встановлення нульової ставки єдиного податку для фізичних осіб, які провадять господарську діяльність виключно з надання побутових послуг, у яких річний обсяг доходу не перевищує 300 000 грн.

Підприємці, в свою чергу, наголошували на необхідності змін сучасного податкового законодавства. Так, представник регіонального Фонду підтримки підприємництва Віталій Росієнко вказав на недосконалість самої структури Податкового кодексу. Недоліком цієї редакції він вважає і те, що ним не передбачено відміну інших законодавчих актів, що стосуються оподаткування, а окремі статті порушують права малого та середнього бізнесу.

Голова правління ВАТ „Будівельний комплекс” Микола Олійник висловив зауваження щодо того, що норма про звільнення від оподаткування ПДВ операцій з будівництва доступного житла, про яку неодноразово заявлялося в ЗМІ, не включена до проекту Податкового кодексу. Також він відзначив, що в проекті кодексу передбачено вичерпний перелік витрат, які можна віднести до складу валових для оподаткування прибутку підприємства, а будь-які інші витрати не підлягатимуть включенню при розрахунку бази оподаткування.

Підсумовуючи зустріч, Марія Бадида ще раз нагадала, що ДПІ в м.Ужгороді запрошує всіх громадян, представників громадських організацій та підприємств до обговорення проекту Податкового кодексу. Адже прийняття уніфікованого документу про оподаткування з урахуванням пропозицій бізнесових структур позитивно вплине на податковий клімат у державі, а відтак – покращить повноту і своєчасність наповнення бюджетів усіх рівнів.

ДПІ у м.Ужгороді

admin