В Ужгороді говорили про необхідність зменшення кількості контролюючих органів

Присутні відзначили, що першим етапом реформування системи державного нагляду (контролю) було прийняття відповідного закону, яким визначалися єдина для всіх контролюючих органів процедура здійснення державного нагляду, права та обов’язки посадових осіб та суб’єктів господарювання. Проте нині одна з актуальних проблем – існування в державі великої кількості контролюючих органів. Наразі в Україні таких є 85 – це більше, ніж в країнах СНД.

Як поінформував начальник управління розвитку підприємництва і ринкових відносин головного управління економіки облдержадміністрації Владислав Міца, Держкомпідприємництвом розроблено законопроект, що передбачає наявність єдиного органу державного нагляду (контролю) у складі центрального органу виконавчої влади. Відтак із його прийняттям кількість контролюючих органів зменшиться вдвічі.

За оперативною інформацією, за 2009 рік відповідні структури здійснили 61,9 тисяч перевірок. Порівняно з позаминулим роком кількість заходів контрольного нагляду зросла на 23,9 відсотка. Майже 44 % перевірок визначалися як позапланові. Найбільше таких здійснили органи пожежного нагляду та санітарно-епідеміологічної служби.

Заступник голови Державної податкової адміністрації в області Віталій Кричко поінформував присутніх про критерії відбору суб’єктів господарювання для здійснення перевірок і наголосив, що останніми роками кількість перевірок зменшується.

– Водночас ми відкриті для діалогу, готові реагувати на будь-які зауваження, – каже Віталій Кричко.

Своїм баченням поділилися і підприємці, які також взяли участь у нараді. В основному наголошували на зменшенні позапланових перевірок, поки не прийнятий податковий кодекс. Лунали й пропозиції про прийняття певних рішень про полегшення життя підприємців на місцевому рівні тощо.

– Треба звернути увагу на ситуацію і з розумінням поставитися до суб’єктів господарювання, – наголосив Володимир Гоблик, звертаючись до представників контролюючих органів.

За результатами наради заступник голови облдержадміністрації дав конкретні доручення.

Прес-центр ОДА

admin