У майбутній Ужгородській міськраді нового скликання працюватимуть 60 депутатів

Отже, Мукачівська міськрада матиме 60 депутатів, Берегівська – 26, Хустська – 36, Чопська – 30, Іршавська – 30, Перечинська – 30, Рухівська – 30, Свалявська – 32, Ужгородська – 60, Виноградівська – 38 депутатів. Жодних протиріч між депутатами облради в цьому питанні не було.

У наступному скликанні Берегівської райради буде 62, Великоберезнянської – 40, Виноградівської – 64, Воловецької – 30, Іршавської – 53, Міжгірської – 46, Мукачівської – 78, Перечинської – 30, Рахівської – 42, Свалявської – 28, Тячівської – 74, Ужгородської – 66, Хустської – 52 депутати. Депутати Партії регіонів звертали увагу на диспропорцію в чисельності депутатів, між, скажімо, двома сусідніми районами – Мукачівським та Свалявським. Регіонали запропонували вдвічі збільшити кількість депутатів в Іршавському (до 60 депутатів), Міжгірському (до 92), Перечинському (до 60), Рахівському (до 84) та Свалявському (до 56). Однак більшості голосів ця пропозиція не отримала.

В обласній раді наступного скликання засідатимуть 108 депутатів. Група «ЄЦ» пропонувала затвердити кількість ради в 72 депутати, мотивуючи це… наближеністю нашої області до Євросоюзу. Мовляв, в Європі кількість депутатів постійно знижується, а у нас – збільшується. Балогу-молодшого жодним чином не здивував факт, що кількість депутатів близького до нього Мукачівського району в цьому випадку переважатиме обласних. Зрозуміло, що європейським прапором «ЄЦуни» намагалися прикрити свої шкурні інтереси. В районі, де ще достатньо тверді їхні позиції – треба більше обранців, а в цілому по області, де рейтинг ЄЦ є трохи більшим за 2,5% – менше. На щастя, депутати облради зорієнтувалися в ситуації і більшістю в 57 голосів проголосували за пропозицію Партії регіонів.

Чергову поразку Балог в обласній раді підсолодив соратник по партії Кічковський, який після того, як депутати проголосували за чисельність дипкорпусу в 108 чоловік, насилу протягнув голосування за пропозицію Єдиного центру. Однак депутати були уважними і не дали ввести себе в оману. Тепер керівникам ЄЦу доведеться добряче «посушити» голову, як набрати до своїх лав достатню кількість знаних в області людей. Варто відзначити, що зробити це буде дуже складно з кількох причин. По-перше, мало кому з порядних закарпатців захочеться заскакувати на корабель, що йде на дно. Рейтинг – яскраве тому свідчення. По-друге, команда Балог неодноразово «кидала» своїх прибічників. Приклад – депутати з фракції «Батьківщини», які 4 роки вірою та правдою служили їм. І де вони зараз? Схоже питання крутитиметься в голові новоявлених кандидатів у депутати від цієї політичної сили. І по-третє, час ЄЦа вже пройшов. Досить.

Андрій Дем’ян, KarpatNews

admin