Тігіпко назвав курс долара на 2011 рік — 7,95 грн.

При цьому Тігіпко додав, що Національний банк України відмовився дати уряду прогнозний курс гривні на 2011 рік, тому для розрахунків проекту держбюджету-2011 поки використовується поданий Мінекономіки курс у 7,95 грн за долар.

Тим часом, у Національному банку України повідомили, що доларизація економіки країни в січні-червні 2010 року знизилася на 2,1% пункту – до 29,6%. В Нацбанку вказують, що це свідчить про відновлення довіри населення до національної валюти, що в перспективі має забезпечити стабільність гривні.

“Про поступове усунення впливу девальваційного фактора на очікування економічних агентів і зростаючу довіру до національної грошової одиниці свідчить стабільно низхідна динаміка (починаючи з лютого 2010 року) розрахункового показника доларизації економіки – станом на 1 липня 2010 року він становив 29,6%, в порівнянні з 31,7% на початок року”, – говориться в повідомленні НБУ.

При цьому регулятор вказує на істотне збільшення валютної пропозиції на міжбанківському валютному ринку в першому півріччі. Зростання обсягів надходження іноземної валюти в країну призвело до стійкого домінування її пропозиції над попитом.

Водночас, за даними НБУ, у цілому в першому півріччі 2010 року чистий обсяг пропозиції інвалюти становив майже 4,5 млрд доларів проти чистого попиту в 6,2 млрд, що спостерігався у відповідному періоді минулого року.

Крім того, згідно з повідомленням Нацбанку, така ситуація дозволила НБУ в січні-червні-2010 купити 5,786 млрд доларів (в еквіваленті).

ТСН

admin