Сьогодні земляни побачать парад планет

На невеликій ділянці неба вишикуються відразу три планети: Венера, Марс і Сатурн, а також Меркурій, пише «Utro.ua».

Венеру, Марс і Сатурн в дні параду планет можна буде побачити в сузір’ї Діви, Меркурій буде ненадовго з’являтися на небі після заходу сонця у сусідньому сузір’ї Лева.

Починаючи з 12 серпня, до них почне приєднуватися зростаючий Місяць, і тоді ж досягне піку головне космічне шоу серпня – метеорний потік Персеїди, коли за годину з неба падатимуть сотні метеорів – падаючих зірок.

«Парадом планет називають ситуацію, коли кілька планет виявляються досить близько одна до одної з точки зору земного спостерігача. Кажуть, що вони «шикуються в одну лінію», але це занадто, краще сказати: «по один бік від Сонця», – сказав старший науковий співробітник Державного інституту імені Штернберга МГУ Володимир Сурдін.

Він зазначив, що у ЗМІ часто пов’язують ці події з якимись апокаліптичними подіями, проте такі прогнози не мають під собою ґрунту.

Нагадаємо, 29 січня жителі Землі змогли побачити найяскравіший і найбільший Місяць в цьому році. Цього ж дня також відбулося так зване протистояння планет – Сонце, Земля і Марс вишикувалися в одну лінію.

Rionews

admin