Скільки коштує студентам жити в гуртожитку?

Плата

Перед медуніверситетом ім. Богомольця з самого ранку вишикувалася 100-метрова черга, всі з сумками та оберемками документів, потрібних для поселення в гуртожиток. «Вже заморили, стільки папірців потрібно підписати! Кажуть, що в рік будемо платити офіційно 2800 гривень за общагу. А якщо хочемо жити з хорошими умовами, то більше», – розповіла нам Марія з Дніпропетровська зі стоматологічного факультету. У КПІ деяким вже оголосили про добровільні пожертвування, які необхідно внести, перш ніж видадуть ліжко-місце. «Так як у нашого факультету немає своєї общаги, нас будуть розселяти до інших факультетів. Мені запропонували підселитися до хімічного, але попросили купити в общагу електроплиту», – розповів нам першокурсник-соціолог Андрій. За словами хлопця він не один такий: кому-то «запропонували» поміняти двері в будівлі, а кому-то вікно. За даними Андрія, неофіційні побори, в порівнянні з минулим роком, зросли на декілька сотень гривень. «Мені говорили, що комендантові в минулому році за місце треба було кинути 800 гривень, а зараз шушукаються – не менше 1000-1200», – говорить він.

Місць немає?

Втім, хабар – аж ніяк не гарантія хороших умов. «У нас в кімнаті на три місця живуть по 7-8 осіб, – розповіла нам одна зі студенток НАУ. – Раніше ставили двоповерхові ліжка. Тепер у багатьох кімнатах вже триповерхові! Ремонтів не було, навіть косметичних». Приблизно такі ж проблеми у Могилянці. Там до п’ятірки підселюють шостими і навіть сьомими. За словами координатора громадської ініціативи «Студентський захист» Андрія Черних, краще всього йдуть справи з гуртожитками в КНУ: «За наявності місць найкращі КНУ і КПІ. Щоправда, і в них общаги не відповідають нормі в шість «квадратів» в кімнаті на людину. Виходить десь по 4 «квадрата» на людину». Нині, за його даними, кожному десятому студенту не вистачає місця в гуртожитку. Більш того, в аварійному стані знаходиться 248 будівель, де проживають студенти вузів.

У вузах говорять, що проблем особливих немає. «У нас місць на всіх приїжджих студентів вистачає навіть з тим, що в минулому році іногородніх першокурсників було 45%, а в цьому – 60%. Які хабарі?», – сказав нам проректор з навчально-виховної роботи КПІ Геннадій Варламов. У медуніверситеті нам також сказали, що для всіх студентів є місця, а тому питання хабарів відпадає.

Анастасія Браткова, Domik.net

admin