Скандал! Правоохоронець "обматюкав" згвалтовану дівчину повією…

Дорогі дівчата, не ходіть ночами нашим рідним містом! За вами полюватимуть жорстокі, безстрашні, багаті мисливці під надійною охороною патрульних служб.
30 липня 2010 року вночі ужгородську 22-річну дівчину, яка поверталася додому з дня народження у районі автовокзалу зупинили четверо молодиків (років 24-25), які попередньо розмовляли з виконавцями патрульно-дорожньої служби міста. Дівчину заштовхали до машини (синя 99-ка), відвезли до прикордоння міста Чопа і в безлюдному місці зґвалтували. Окрім цього, бідолашній було нанесено безліч тілесних пошкоджень.

Дівчина таки вирвалася від кривдників змогла втекти. Майже одразу подалася у міськвідділ міліції (підвіз її знайомий водій таксі). У міськвідділі потерпілу зустріли не найкращим чином. Черговий міліціонер назвав дівчину повією, а водія, який її привіз – сутенером. Крім всього іншого, потерпілій довелося вислухати купу образ у свою адресу – і це від тих, хто насправді мав би її захистити! Мав би не допустити подібного в місті! Правоохоронці не захотіли прийняти заяву жертви, звинуватили її в тому, що вона не знає навіть номера авто (нібито у подібній ситуації дівчина могла думати про номер) і відпустили ні з чим.

Ужгородка (ім’я замовчується) звернулася до прокуратури міста у п’ятницю вранці. Старший помічник прокурора Дьоміна І.Ю. взялася за цю справу. Метою було викрити винних і покарати.

Прокуратура міста могла викрити злочинців дуже швидко – достатньо було підняти чергових патрульно-дорожньої служби за 30 липня, знайти авто і розкрити імена (усе свідчить про те, що міліція була особисто знайома з ґвалтівниками). У розкритті злочину були зацікавлені і журналісти ВЗП.

Проте сталося несподіване.

У понеділок, 2 серпня, постраждала та її сестра поспіхом забрали заяву з прокуратури міста і назвали справу закритою. Що насправді сталося? Їх залякали? Їм заплатили? Дівчина відмовляється давати будь-яку інформацію і по-телефону панічним голосом говорить, щоб закрили тему. Водій таксі (1504), її знайомий, повідомив, що дівчина була сильно побитою, і ґвалтували її (за її ж словами) троє із чотирьох чоловіків. Четвертий не хотів втручатися. Міліціонери покривають своїх знайомих-ґвалтівників?

Залишається ряд питань, на які ми не маємо відповіді:

– Хто чергував з 29 по 30 липня вночі у районі автовокзалу?
– Хто був черговим вночі з 29 на 30 липня у міськвідділі міліції?
– Чому справу зупинили? Точніше не відкрили взагалі ще в п”ятницю 30 серпня?
– Який зв’язок між ґвалтівниками і міліцією?
– На якій підставі черговий міліціонер ображає та звинувачує потерпілих?
– За даними судово-медичної експертизи на тілі потерпілої виявлено сліди побиття і знущання – а відповідальності за це ніхто не понесе?
– Стаття 152 Кримінального кодексу України більше не діє в країні?
– Чому місцева міліція прикриває злочинців? Їм заплатили? Чи вони просто не мають бажання зв’язуватися з “багатіями” міста? Доки буде продовжуватися безкарний безлад місцевих покидьків?

Стаття 152 Кримінального Кодексу України. Зґвалтування
1. Зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи, – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
2. Зґвалтування, вчинене повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 153-155 цього Кодексу, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
3. Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
4. Зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього – карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.


Європейський медіа-центр із посиланням на “Всю закарпатську правду”

admin