Прокуратура чи «генделик» з продажу індульгенцій

Відвідуючи очисні споруди Перечина (див. статтю «ЄЦ запустив «годинниковий механізм» надзвичайної ситуації»), журналістам вдалось побесідувати з одним із майстрів, які там працюють. Чоловік, чиє ім’я ми вирішили не називати заради його ж інтересів, розповів нам, що вже з березня не бачить заробітної плати і змушений жити за рахунок дружини та доньки. Звільнитись майстер не може, оскільки залишилось зовсім не довго до пенсії, а знову ставати на облік у центр зайнятості змісту вже немає.

Проте, за його словами протягом останнього місяця багато працівників водозабору та очисної системи міста Перечин таки звільнились через невиплату зарплатні. І якщо раніше на чергування повинно було залишатись близько 15 чоловік, то тепер залишається 2-3, оскільки більше людей немає.

Інформацію стосовно зарплатні підтвердив і колишній міський голова міста Перечин Іван Погоріляк. На прес-конференції, що проходила 3 серпня у прес-центрі «Нове Закарпаття» екс-голова Перечина розповів, що лише за останній місяць з водопостачальної системи міста звільнилось 15 чоловік, через невиплату заробітної плати. Загальна ж заборгованість працівникам за 5 місяців складає мінімум 700 тисяч гривень, а це автоматично і заборгованість по податкам, внеску до пенсійного фонду тощо. Чим далі, тим більше проблема набирає обертів, а тим часом коштів у перечинському бюджеті на виплату боргу немає.

Проте невиплата заробітної плати працівникам – не єдиний огріх перечинської влади. Сумна історія трапилась із колишнім начальником КП «Будівельник» Іваном Івановичем Іляшем. Після передачі житлового фонду іншому підприємству з цього комунального підприємства звільнились всі працівники. Хотів звільнитися, після закінчення трудового контракту у квітні 2007 року й Іван Іванович. Проте роботодавець, яким виступала міська рада, відмовив йому в цьому і порушив кримінальну справу за двохмісячну заборгованість. Звільнено ж Івана Івановича було аж 1 лютого 2008 року, тобто майже через рік!

Натомість начальник КП «Будівельник» звернувся до суду. Рішенням Перечинського районного суду в Закарпатській області визнано незаконним звільнення у лютому 2008 року, оскільки трудовий контракт закінчився ще в 2007 році. Незаконним також визнано звинувачення начальника у заборгованості, оскільки вона виникла вже після того, як якого повинні були звільнити. Згідно з постановою суду, Івана Івановича Іляша повинні були вважати звільненим у квітні 2007 року та виплатити йому заборгованість по заробітній платі, яка була вже на той час.

Однак, ігноруючи рішення суду, міська влада не виплачує начальнику КП «Будівельник» заборгованості та робить в трудовій книзі запис про те, що його звільнено не у 2007 році, згідно з передбаченими у контракті пунктами, а у березні 2008 року!

Почивши справу, Іван Іванович Іляш йде до кінця та звертається до Львівського апеляційного суду з тією ж вимогою, що й раніше до Перечинського районного суду. Апеляційний суд підтвердив рішення Перечинського суду та постановив визнати запис в трудовій книзі неправомірним через зміну формулювання причин звільнення. Однак і після рішення апеляційного суду Івану Івановичу не повертають борг із заробітної плати, лише поштою надсилають без документів та будь-яких підписів 28 гривень…

І ось тут виникає безліч запитань. Чому міська рада Перечина, що є роботодавцем не може визнати себе в
инною та виконати рішення суду? Адже невиконання судового рішення – це кримінальна відповідальність. Тобто порушуючи закони, трудовий кодекс України та не виконуючи вже два судових рішення, міська влада Перечина чинить беззаконня та виявляє абсолютну неповагу до прав і свобод громадян України, а також до за законодавства країни, якій ця міська влада служить. Як повідомив на прес-конференції 3 серпня Іван Іванович Іляш, на його звернення до прокурору району останній відповів буцімто у діях перечинського міського голови склад злочину відсутній. Виникає закономірне питання – в Перечині є прокуратура чи «генделик» з продажу індульгенцій чиновникам, які злісно не виконують рішення українського суду?

Вікторія Маринич

admin