Професійно про Податковий кодекс

Марто Гнатівно, сьогодні у державі проект Податкового кодексу набув неочікуваного резонансу. Фінансисти, податківці, депутати, підприємці по всій Україні висловлюють свої зауваження з приводу цього документа. Прокоментуйте вашу позицію щодо Податкового кодексу?

– Я збирала податки 40 років, зараз я захищаю права платників податків уже 6 років, і я дуже довго чекала цей кодекс. Я вважаю, що кодекс потрібен, хоча би для того, щоб стабілізувати законодавство, адже найбільше змін вноситься у нас саме у податкове законодавство. Якщо приймуть цей Податковий кодекс, то хоча би на 5 років у нього не повинні вноситися зміни.

Чи можна, на вашу думку, сподіватися на позитивні зміни у податковій сфері, після впровадження цього документу?

– Звісно можна, адже планується зменшення ставок основних податків, наприклад ставка податку на додану вартість (ПДВ) на сьогодні 20%, а планується 17%, податок на прибуток – базова ставка 25%, планується 20%, але, як завжди, в хорошому є погане, бо планується зменшувати податки поступово протягом пяти років. Тому ми внесли пропозицію не чекати 5 років, а вже з 1 січня 2011 р. впровадити нові податки. Крім того зменшено кількість самих податків. На сьогодні їх 42: 28 загальнодержавних, 14 місцевих, залишили 19 загальнодержавних і 4 місцевих.

Як ви можете оцінити зустріч у міській раді, на скільки вдало і результативно минуло обговорення?

Я цілком задоволена сьогоднішнім обговоренням, воно пройшло на належному рівні, аудиторія була добре підготовлена, що дозволило нам вести конструктивний діалог. Насправді дуже важко всім догодити і це не можливо, але, я вважаю, що головне аби хоча б пятірка наших пропозицій була врахована. Адже наша податкова система сьогодні на 181 місці серед 183 країн за оцінкою міжнародних експертів, – це не прозорість! А так хочеться, щоби наш кодекс був відвертим, чесним та щирим.

admin