Погорєлов-молодший «включив дурку»

До слова, на прес-конференцію було запрошено лише обраних журналістів. Прес-аташе Погорєлова-молодшого так і заявила, на початку засідання: «З таким складом журналістів наша прес-конференція буде цікавою…». Однак, журналісти, у основній своїй масі, народ дружній, тому про сюрприз від начальника обласних екологів стало відомо й неугодним йому медійникам.

            Відтак начальник-еколог розповів майже половину з того, що розказував про роботу свого управління ще рік тому (порівняти сказане можна зайшовши на сайт Закарпатської ОДА (див. на ілюстрації). Після тривалого монологу про майбутню наукову конференцію з розвитку Карпат, Андрій Погорєлов сказав, що очолюване ним управління, як і всі силові структури області й України ще до кінця не знають про суть речовини «Премікс», яка й досі складованою знаходиться на території кількох сіл Берегівщини. Нагадаємо, що з 2004-го по 2009 роки кілька всеукраїнських експертних інститутів визначало цю речовину напрочуд шкідливою, а СБУ навіть отримало 200 тисяч гривень на таку оцінку. Однак, нині «Премікс» генпрокуратурою визначено «речовим доказом» і вчиняти над ним будь-які дії заборонено. У той же час Андрій Погорєлов каже, що чекає на 10 мільйонів 300 тисяч гривень для його вивезення. А тим, хто хоче знайти винуватих у забрудненні краю цією гидотою, чиновник відправляє до СБУ.

            Відтак журналісти запитали начальника обласного управління екології про припис прокурора області щодо незаконного приєднання до Боздошського парку 20 гектарів землі. Там, зокрема, йшлося: «Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області при підготовці проекту рішення обласної ради про розширення площі парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва „Парк відпочинку „Боздоський” у м. Ужгороді, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України „Про природно-заповідний фонд України” не погодило з Ужгородською міською радою клопотання про необхідність розширення площі зазначеного об’єкту природно-заповідного фонду з 50,0 га до 73,7569 га. Таким чином, пункт 1 рішення Закарпатської обласної ради від 25.07.08 № 614 прийнято всупереч вимог законодавства про природно-заповідний фонд. Враховуючи наведене, прокуратурою області опротестовано пункт цього рішення Закарпатської обласної ради…».

            Хоча цей припис датований ще 10-м місяцем 2008 року, Андрій Погорєлов сказав, що «цей документ не бачив», тому не може прокоментувати. Дуже цікаво. В Ужгороді вже навіть проведено референдум, не кажучи вже про масу дискусій на тему «Аквапарку», який мав будуватися якраз на незаконно долученій землі, а товариш Погорєлов, як порядний чиновник, просто прослухав ці події…

            Та найбільше вразило те, що на запитання журналістів про забруднення русел річок, берегів та лісів, Андрій Погорєлов поскаржився, що зробити повсюди порядок йому не дає  місцева влада, яка, за його словами, після його ж зауважень, повинна йти і  все прибирати. Так начальник-еколог звинуватив мера Ужгорода Сергія Ратушняка у тому, що він не хоче косити борщівник на березі Ужа. Тоді виникає просте, як п’ять копійок, запитання: а для чого тоді потрібне таке паперове управління? І для чого, як не для передвиборчого піару свому батькові-кандидату в мери син Погорєлов збирав прес-конференцію у День Незалежності..?

           

Зіновій Всеправедний

 

admin