Омбудсмен Онисько назвав «процес над о. Сидором класичним політичним замовленням”

Однак о. Сидор не з’явився, а омбудсмен прав і свобод русинського народу Олександр Ониськозмушений був передати від о. Дмитрія вибачення за це й запевнив, що причини неявки Дмитра Сидора на зініційовану ним прес-конференцію “мусили бути надто важливими”, оскільки ще “за 20 хвилин до того” готувався прес-реліз. За словами омбудсмена, протоієрей отримав телеграму, де йому нібито категорично порекомендували до закінчення судового слідства від участі у прес-конференціях утриматися.

Олександр Онисько не зміг уточнити, ким саме надіслана таємнича телеграма, й показати її, а оскільки наші суди можуть тривати роками, то й роками ніхто про це не дізнається від самого Д. Сидора.

Омбудсмен поділився з представниками ЗМІ своєю думкою про те, що в нас у перспективі будуть політв’язні, але до цього “чомусь нема інтересу журналістів”. Було шість судових засідань у справі проти о. Сидора, але в жодного журналіста інтересу це не викликало, зауважив він і додав, що йдеться про “речі фантастично інтересні ”, а сам “процес над о. Сидором є класичним політичним замовленням”.

Для довідки. Як нагадав присутнім сам О. Онисько, першопричини справи виникли у 2008 році, коли в Мукачівському драмтеатрі відбувся 2-й Конгрес підкарпатських русинів і він був вражений звучанням на заході Гімну України та вважає це “дискредитацією” на відміну від гімну русинів, що було “природно, органічно”. Робота конгресу мала характер відкритості, її фіксували п’ять телекамер. Однак подальше звернення групи міських депутатів, яке О. Онисько вважає кляузою, до президента, СБУ та УСБУ спричинило порушення кримінальної справи за ч. 1 ст. 110 ККУ. (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України через умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій). Судовий розгляд триває.

admin