Незабутні дні за кордоном

Посприяла цій подорожі словацька благодійна організація «Nova cesta» («Новий шлях»), яка займається благоустроєм та культурним розвитком ромських дітей, батьки яких не працюють, тобто це малозабезпечені діти, які потребують допомоги.

Крім українців у цьогорічному проекті були задіяні 5 угорців — талановиті ромські танцюристи, а також словацькі студенти — майбутні соціальні працівники, котрі на базі цього табору проходили практику.

Щодня вони проводили з дітьми різні розважальні та пізнавальні програми: коли була хороша погода — вчилися плавати на Шираві, а коли трохи дощило, то дивилися мультфільми, ходили на екскурсії, співали пісні і танцювали.

В останній день зустрічі було влаштовано футбольний турнір серед ромської молоді Іначівців та сусідніх околиць. Перемогла іначівська команда, можливо, майбутніх футболістів. Їх нагородили символічними медалями організатори цієї акції — подружжя Ласло і Даша Горвати. Все дійство закінчилося веселими танцями.

І українська, і угорська, і словацька сторони залишилися задоволеними від зустрічі. І всі в один голос сказали, що мають бажання зустрічатися так щороку і хоча б трошки допомагати знедоленим діткам.

Габріелла РУДЕНКО,

студентка відділення журналістики УжНУ

admin