Наявність комунального боргу на призначення субсидій не вплине

Але після того, як життя українців “покращили” шляхом здорожчання газу для населення на 50 %, Кабмін прийняв Постанову “Про посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг”. Цією постановою поріг субсидіювання знижено з 20 % до 15 % для працездатного населення й від 15 % до 10 % для непрацездатних громадян.

Як повідомили на прес-конференції у прес-центрі “Нове Закарпаття” начальник управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Віталій Ерфан та його заступник Дмитро Свирид, постановою скорочено перелік документів та вимог для отримувачів субсидій. Для працюючих слід подати заяву, декларацію про доходи та майновий стан, довідки про доходи кожного члена сім’ї. Пенсіонерам та інвалідам треба буде подати заяву та декларацію (довідку про доходи пенсіонерів органи соціального захисту населення самі отримують із Пенсійного фонду). Не треба буде також “виходжувати” довідки з ЖРЕРу, газконтори та водоканалу, оскільки їх отримуватимуть безпосередньо органи праці та соцзахисту.

Втішним для населення має бути й те, що поточна заборгованість із квартплати чи інших комунальних послуг на призначення житлової субсидії не вплине.

Громадяни, які наразі мають субсидію (в Ужгороді нині 100 родин є користувачами житлових, так званих “літніх” субсидій), взагалі не повинні нікуди звертатися, оскільки розмір субсидії буде перераховано автоматично, а її отримувача про це поінформують. Віталій Ерфан також запевнив, що наявність у претендента на субсидію земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею до 6 соток на нарахування субсидії не впливатиме.

admin