На Закарпатті інфляція в липні склала 99,6 відсотків

Цінова ситуація у липні 2010 р. порівняно з червнем позначилася зниженням цін на продукти харчування, побутову техніку, аудіотехніку, фотоапаратуру, паливо і мастила та послуги зв’язку.

На споживчому ринку області у липні 2010р., порівняно з червнем, відмічено зниження цін на продукти харчування та безалкогольні напої на 0,1%, в основному за рахунок здешевлення на 8,5% овочів, на 3,9% – яєць, на 1,8% – фруктів, на 0,6% – молока.

Водночас відбулося подорожчання цукру, масла вершкового та олії.

У липні п.р. порівняно з червнем зниження цін на послуги транспорту у цілому на 0,6%, зумовлене зниженням цін на паливо та мастила на 1,9%. Водночас зниження цін зафіксовано на послуги відпочинку і культури та зв’язку на 0,1%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли порівняно з червнем п.р. на 0,8%, внаслідок подорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання.

Крім цього, подорожчали предмети домашнього вжитку, що спричинено подорожчанням меблів і предметів обстановки та домашнього текстилю.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива та послуги освіти всіх рівнів акредитації в цілому по області у липні п.р. порівняно з червнем 2009р. залишилися незмінними.

Е.Й.Йордан, начальник відділу статистики цін Головного управління статистики в Закарпатській області

admin