На Закарпатті через вибухи газових балонів постраждали 3 людини

У солотвинському випадку балон з газом літнє подружжя Іван та Ганна Кіндріч придбали у Миколи Петуха 10 серпня. Господар підключив його самотужки увечері 26-го. Господиня поставила на плиту картоплю. Остання, закипівши, загасила полум’я. Через певний час при повторній спробі запалити вогонь стався вибух газоповітряної суміші. Зруйновано до неможливості проживання у ньому житловий будинок. Його господарі зі значними опіками перебувають в травматологічному відділенні Тячівської районної лікарні.

Фабула випадку, що стався у Вільхівцях, відрізняється тим, що призвів до трагедії несправний вентиль балона скрапленого газу, на якому один штифт був взагалі відсутній, а функцію другого виконував іржавий цвях, і потерпіла в ньому, на щастя, одна особа – 83-річна Гафія Буга, котра, готуючи їжу звечора, закрила кран тільки на плиті, геть забувши про балонний вентиль. Зранку, чиркнувши сірником, бабуся була травмована вибухом, і з важкими опіками дихальних шляхів доправлена у вже згадану лікарню.

– Обидва випадки розслідує спеціальна комісія, – прокоментував ситуацію головний державний газотехнічний інспектор Людвиг Андращук. – За попередньою інформацією у випадку, що стався у Вільхівцях, потерпіла Гафія Буга разом з онуком, систематично користувалися послугами з наповнення балонів на АГЗП в с. Нересниця, який належить ТОВ “Альфа Сервіс Груп”. Тут категорично забороняється заправка побутових балонів. Їх обслуговування проводиться виключно в газонаповнювальних пунктах. З пунктах обміну балонів та проміжних складів наповнені балони централізовано поставляються клітями абонентам. При цьому ймовірність нещасних випадків зводиться до мінімуму не тільки завдяки своєчасним ремонтам і обслуговуванню, а й завдяки постійним інструктажам з безпечної експлуатації. У солотвинському ж випадку об’єкт постачання балонів наразі з’ясовується. Сумніву не підлягає одне: абоненти-користувачі скрапленого балонного газу нехтують елементарними правилами безпеки при користуванні ним. Як наслідок – несуть значні матеріальні збитки, важко травмуються, а подеколи розплачуються найдорожчим – власним життям….

ДОВІДКА

Протягом минулого року в області стався 1 нещасний випадок виробничого травматизму у Берегівській філії ВАТ “Закарпатгаз” та 8 аварійних ситуацій при використанні газу у побуті, у яких постраждали відповідно 4 та 13 осіб. Цьогоріч маємо наразі вже 5 таких випадків та 4 потерпілих.

Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області

admin