На Закарпатті блискавка на кордоні влучила у "Шенгенський" сервер

Наслідком виходу з лади системи є значні ускладнення у роботі прикордонних служб, фактичне блокування роботи в пунктах пропуску. Так, станом на 16 серпня на найбільшому КПП „Загонь” вже утворилась 3 кілометрова черга легковиків і мікроавтобусів.

Про це сьогодні, 16 серпня, повідомив Консул України в Угорській республіці (м. Ніредьгаза) Ален Панов.

Консульство України провело консультації з обласним комісаріатом поліції, керівництвом КПП „Загонь” на предмет пошуку найбільш оптимальної моделі роботи у кризовий час. Було прийнято рішення про започаткування роботи в режимі „мобільної реєстрації” за рахунок залучення додаткових сил із підрозділів, які обслуговують залізницю. Натомість такі дії остаточно не дають вирішення проблеми.

Наразі тривають узгодження між відповідними угорськими службами щодо надання можливості здійснювати оформлення перетину кордону в напрямку України без реєстрації, перевіряючи лише відповідність особи паспортному документу. Одним з виходів з ситуації є також перенаправлення потоку транспорту на КПП „Ужгород – Вішнє Нємецке” (Словаччина), системи якого не зазнали ушкоджень через буревій.

На КПП „Загонь” відряджено співробітника консульства для своєчасного забезпечення прав громадян, попередження виникнення конфліктних ситуацій та проведення роз’яснювальної роботи.

Фахівці радять українцям, які прямують сьогодні до Угорщини, їхати через словацькі пункти пропуску, що збільшить дорогу близько на 75 км.

admin