Микола Томенко: «Кандидати, які піаряться до виборчої кампанії нахабно використовують лояльність закону»

— Для України вигідніше за інвестиційні кошти будувати гірськолижні бази, ніж виділяти кошти з держбюджету на будівництво спорткомплексів з тих видів, якими у нас займаються одиниці, — зауважив Томенко, згадуючи Закарпаття та й загалом захід України. — Натомість державі, і я над цим працюватиму, слід зайнятися розвитком інфраструктури для масових видів спорту та масових занять фізичною культурою. Це — справді корисно для нації і тоді наші податки справді підуть на добру справу.

Серед решти ініціатив заступник голови ВР назвав запланований ним законопроект про заборону реклами слабоалкогольних напоїв, а особливо пива. (Нагадаємо, що саме Томенко виступив ініціатором Закону «Про обмеження продажу слабоалкогольних напоїв молоді»).

— Мені стає некомфортно, коли з екранів кажуть, що патріотами України і шанувальниками футболу є лише ті, хто п’є пиво. — обурюється парламентарій. — Виходить, якщо я його не п’ю, то я не патріот?

Микола Томенко поділився також планами з продовження проекту «Сім чудес України» та організацією можливості закачування через «мобілки» українських рінгтонів, які б зробили якусь опозицію «Муркам», «Золотим куполам» та іншим шансоновим речам.

Зам голови ВР також планує організувати сесію Верховної Ради на 7 вересня, у першу чергу для того, аби внести корективи до Закону «Про місцеві вибори».

На запитання нашого кореспондента щодо передчасної  політичної реклами, якою рясніє Ужгород та причин зменшення терміну для офіційної агітації Томенко відповів наступне.

— Насправді закон не забороняє рекламуватися, але без натяків на вибори, — розповідає Микола Томенко. — Щоправда, цією лояльністю в Україні нахабно зловживають, бо з настанням офіційних термінів агітації треба буде дотримуватися всіх норм. А ці спритні кандидати, про котрих ви кажете, до того часу вже пропаряться. Що ж до скорочення термінів агітаційної кампанії з 90 до 50 днів, то це —несправедливість. Але наша фракція у ВР, на жаль, не змогла вплинути на прийняття такого рішення. Цим, фактично, унеможливлюється повноцінна агітація мажоритарників плюс буде потрібно збільшувати кількість депутатів у облрадах.  Свою чергу присутній на зустрічі зам голови Закарпатської облради Андрій Сербайло пообіцяв повпливати на представників тієї політичної сили, яка в Ужгороді на білбордах вже навіть кандидатів у депутати вивісила.

Заступник голови Верховної ради також висловив думку, що мажоритарна система на місцевих виборах є випробуванням її для майбутніх парламентських перегонів. У той же час Томенко вважає, що вибори пройдуть у вже зазначений день без особливих порушень, але в державі від них мало що зміниться. Найцікавіше і, разом з тим, найсумніше, за його словами, може відбутися тоді, коли з волі парламенту і нової влади у державі сформується суто президентська форма правління.

Павло БІЛЕЦЬКИЙ 

admin