Кодексом нижче пояса

3 серпня в газеті “Урядовий кур’єр” було опубліковано проект Податкового кодексу України. Уподовж місяця триватиме його всенародне обговорення. Про цей проект дискутували податківці, влада та підприємці в Ужгородській міській ДПА.

Майже одноголосно всі присутні на обговоренні висловилися за те, що у такому вигляді проект нового податкового кодексу, який містить 400 сторінок суперечливих положень, приймати не можна.

Начальник фінансового управління Ужгородської міської ради Тетяна Метеньканич, котра взяла участь у обговоренні, теж — проти прийняття цього документу.

— Проект нового податкового кодексу — це сира недопрацьована база, яка суперечить основному закону України конституції та бюджетному кодексу України., — вважає Тетяна Іванівна. — Аналіз окремих пунктів проекту доводить його надзвичайну складність нечіткість та розбіжність із багатьма нормативними актами.

Керівник фінансового управління переконана, що якщо цей проект приймуть, то він значно збільшить тиск на підприємців, відповідно, з’явиться купа судових позовів на адресу податкової. Не виключено, що левова частка підприємців взагалі закриє справу. Тоді держава залишиться з дірками у бюджеті.

Крім того, зі слів Тетяни Метеньканич, юридичні особи платитимуть податки за місцем розташування, а фізичні — за місцем реєстрації. Тобто підприємствам, які зареєстровані не в Ужгороді, як правило, будуть відмовляти у виконанні тих чи інших робіт, оскільки податки з їх діяльності тут не осідатимуть.

До слова, ДПА у Закарпатській області пропонує всіх небайдужих надсилати свої пропозиції та думки з приводу проекту нового кодексу за адресою м.Ужгород, вул.А.Волошина,52, на електронну скриньку mrr(a)zak.sta.gov.ua та надати за телефоном call-центру 0-800-502-708 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), який розпочав свою роботу 3 серпня 2010 року.

Павло БІЛЕЦЬКИЙ

admin