Клініка, дружня до молоді, працює в місті Ужгород

Згідно зі статистичними даними за 2008 рік, на обліку медичних установ Ужгорода перебувала 321 особа віком від 14 до 35 років з діагнозами: алкоголізм – 185 осіб^ наркоманія – 79 осіб^ токсикоманія – 5^ сифіліс – 3^ гонорея – 15^ трихомоніаз – 25^ ВІЛ-інфекція – 9.

Крім того, викликає занепокоєння питання абортів серед молоді, кількість яких у 2008 році становила 466, з них 15 випадків – аборти неповнолітніх дівчат.

Влада міста не залишається осторонь проблем, які виникають серед молоді, й бере активну участь в їх вирішенні. Так, з метою попередження негативних явищ в юнацькому та молодіжному середовищі розпорядженням міського голови С. Ратушняка на базі Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено міський Центр медико-соціальної допомоги дітям і молоді “Клініка, дружня до молоді”. Центр створено для надання комплексної психологічної, психотерапевтичної, медичної та просвітницької допомоги дітям від 10 до 18 років та молоді до 24 років на основі Дружнього підходу до молоді, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Основним принципом Центру є добровільність, доброзичливість, доступність, конфіденційність та анонімність. Основним завданням – збереження психічного та репродуктивного здоров’я, формування відповідальної поведінки в статевих та міжособистісних стосунках, профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом, та ВІЛ-інфекції, лікувально-діагностична допомога і формування здорового способу життя.

Спеціалісти Центру надають кваліфіковані медичні та психосоціальні послуги з питань: захворювання внутрішніх органів^ хронічної втоми^ інфекцій, що передаються статевим шляхом^ розладів менструального циклу^ надмірної нервозності, нав’язливих думок чи дій, страхів, депресивних станів^ надмірного обмеження себе в їжі чи переїдання^ психосоматичних розладів та захворювань^ тестування здібностей, рівня інтелекту, особливостей характеру^ проблем із навчанням та успішністю^ визначення професійних нахилів^ проблемної поведінки^ труднощів у спілкуванні^ допомоги у вирішенні сімейних проблем^ допомоги у складних життєвих ситуаціях.

Для отримання детальнішої інформації та для попереднього запису до фахівців звертайтесь за телефонами в Ужгороді: 61-64-72, 44-13-17 або за адресою: вул. Ф. Ракоці, 2. У Центрі завжди готові вас вислухати, підтримати та допомогти.

Газета «Ужгород»

admin