Карпати мають стати брендом

Про це заявили на спільному швейцарсько-українському семінарі, який відбувся у с. Спас Коломийського району на Івано-Франківщині.

Над розробкою карпатської торгової марки продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг працюють українська асоціація виробників органічної продукції «Чиста флора», «Зелене Досьє» та кілька міжнародних організацій – ЮНЕСКО, АНПЕД, Хайфер Інтернешнл, Швейцарський дослідний інститут органічного сільського господарства FiBL.

«Усі знають світовий бренд Альпи, до якого входять країни альпійського регіону. А ми вирішили, що Карпати нічим не гірші, адже у нас є гарна природа, екологічно чиста зона, свої традиції», – сказала менеджер проектів «Зеленого досьє» Катерина Малькова.

Вона нагадала, що у 2003 році 7 країн – Польща, Румунія, Сербія та Чорногорія, Словаччина, Угорщина, Україна та Чехія – підписали Карпатську конвенцію, в якій зобов’язалися охороняти чистоту та екологію Карпат, зберігати та примножувати місцеві традиції тощо.

«Відтоді почали говорити про загальнокарпатський бренд, який би об’єднав усі Карпати – природні об’єкти, місцеві традиції, спосіб ведення господарювання, продукцію. Але насамперед ми говоримо про органічну продукцію, яку вирощують у Карпатах. Зараз ми працюємо над розробленням критеріїв для об’єднання у спільний бренд. Для початку потрібно, щоб у країнах карпатського регіону створили власні торгові марки для зелених садиб, виробництв органічної продукції, організацій, що займаються культурною спадщиною. А вже потім усіх об’єднувати під одним трендом», – розповіла Малькова.

В Україні вже є кілька виробництв органічної продукції, які з часом можуть увійти до міжнародного карпатського бренду.

Упізнати екологічно чисту продукцію можна за відповідним маркуванням. Зараз українську органічну продукцію сертифікують за Швейцарськими стандартами, оскільки в Україні закону про органічні продукти харчування нема, – пише ГПУ.

ZIK

admin