Карпатський буйвол — вимираючий вид свійських тварин чи вже ні? (ВІДЕО)

На всій Дунайській низовині буйволи є, але другий тип. А у нас зберігся саме цей карпатський буйвіл, він уже тут акліматизувався, бо вже сотні, а то й тисячі років він тут. Тому й ми підняли це питання і хочемо зберегти його тут, і розмножити, для того, би наші діти і внуки бачили цю тварину. Предки ж виживали за рахунок цієї тварини скоротив!, – каже фермер Валерій Бовт.

Допомагає відродити популяцію буйволів на Закарпатті німецький студент-еколог Мішель Якобі. він зі своїми друзями зібрав гроші, аби купити перші три тварини для стада

“Я зайнявся цим тому, що буйвіл – це вимираючий вид свійських тварин. Я переймаюся відродженням карпатського буйвола тут в Україні, бо хочу зберегти цих тварин в їхньому природному середовищі. Зберегти популяцію, налагодити розведення та – можливо – виготовляти сир з молока буйволиць – ось такі цілі я маю”, – каже німецький студент-еколог Мішель Якобі.

На допомогу Мішелю приїхали і інші волонтери. Лаура – з Франції. Дівчині уже засмакувало молоко буйволиць, втім каже – доїти тварину спершу було навіть дуже страшно.

“Незважаючи ні на що, це був дуже цікавий досвід. Мішель намагається на фермі не використовувати техніку, як то автоматичні доїлки… Було трохи страшно, але все вдалося”, – каже волонтерка з Франції Лаура ле Квеллек.

Колись на Закарпатті буйволи жили майже в кожній хаті – особливо цінним вважали молоко цих тварин. Воно має жирність від 9 відсотків, великий вміст білків і не потребує кип’ятіння, адже буйвіл стійкий до традиційних для корів хвороб.

Тепер на фермі хочуть створити лінію переробки молока. Насамперед, аби виготовляти карпатську моцарелу – сир з молока буйволиць.

“24”

admin