Юні закарпатці ідуть на кримінальні злочини…

Окремі з них залишаються вдома під опікою родичів, дехто зайнятий роботою по господарству, а частину «виховує» вулиця. Щодо останніх, то тут, як правило, рідко коли обходиться без неприємностей.

Так, нещодавно зранку в чергову частину місцевої міліції прийшов 48-річний житель райцентру, заявивши: з його гаража хтось викрав автомобіль ВАЗ сьомої моделі. Чоловік бідкався, мовляв: злодії підібрали ключі до навісного замка та й відчинили його. У святкові дні власник, оскільки трохи випив, за кермом не сідав і в гараж не заглядав. Яке ж було здивування чоловіка, коли він почув, що його автомобіль затримали міліціонери і транспортний засіб знаходиться на штрафному майданчику. Ще більше здивувався власник “сімки”, коли почув, що за кермом перебував його 14-річний син, учень місцевої школи. Згодом, після пояснень юнака, ситуація прояснилася. Звернувши увагу, що батько трохи випив і на машині, напевно, не скоро поїде, бо за кермо у такому стані ніколи не сідав, підліток вирішив покататися. Коли стемніло, виїхав з гаража. Потім з вітерцем ганяв із своїми однолітками. Та тривало це недовго — на авто звернули увагу працівники автоінспекції. Тепер юний гонщик “сповідається” міліції та виправдовується перед батьками…

Ще один злочин за участі неповнолітніх трапився на Міжгірщині. 54-річна жителька одного із сіл району під вечір тільки на годину відлучилася з дому. Коли повернулася, то зауважила, що плівка, якою закривався отвір на дверях на місці вибитої шибки, пошкоджена. Це, як з’ясувалося, побував у її оселі хтось чужий. Зокрема, з кухонного столу зникли 218 гривень та мобільний телефон. Своєю бідою господиня поділилася із сусідами, а наступного дня звернулася в міліцію. Дільничні інспектори та працівники служби кримінальної міліції у справах дітей швидко знайшли злодіїв. У сільському магазині стражі порядку довідалися: двоє підлітків придбали в магазині різноманітний крам на солідну суму. А хлопчаки віком 13 і 15 років. Старший з них – вихованець одного з навчальних закладів Перечина, молодший – з місцевої школи. Саме їх і запідозрили у причетності до скоєння крадіжки. У присутності родичів підлітків опитали. Вони зізналися, що скористалися моментом, коли власниці оселі не було вдома, і пішли “на діло”. Більшість крадених грошей встигли витратити. Тепер допомагати родичам у вихованні хлопчаків буде й міліція.

Михайло Пискач, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

admin