Експортери нервують — випуск ПДВ-облігацій відтерміновано

З 1 серпня уряд обіцяв розпочати випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування експортерам податку на додану вартість. Втім, ці строки зараз не витримуються. Урядовці просять не хвилюватися, адже платники ПДВ подали понад 2,5 тисячі заявок на відшкодування цього податку облігаціями на загальну суму майже 18 мільярдів гривень, і податківці мають ретельно перевірити всі заявки.

Менеджер з регуляторних питань Європейської бізнес-асоціації Світлана Михайловська каже, що більшість іноземних інвесторів, які працюють в Україні, пристали на пропозицію українського уряду повернути ПДВ облігаціями, однак не всі довіряють цьому механізму. «У низки компаній залишається надія на реалізацію їхнього законного права на відшкодування грошима безпосередньо на рахунки компанії. Адже ПДВ-облігації, з їхньої точки зору, не є достатньо привабливим інструментом через ризики значного дисконту»,- зауважила Михайловська.

Не буде відкритого реєстру – буде корупція

Вона наголосила, аби уникнути корупції у цій справі, важливо, щоб уряд опублікував реєстр заявників на оформлення ПДВ-облігацій. Саме це, на думку експерта, зробить цей процес прозорим. Разом з тим, самі експортери заявляють про ажіотаж і спекуляції з випуском ПДВ-облігацій, строк обігу яких становить п’ять років з доходністю 5,5% річних.

“Німецька хвиля”

admin