Діти-інваліди знялися у фільмі про карпатського опришка Миколу Шугая

Молодь з дитячих будинків чотирьох країн — Чехії, Словакії, Польщі та України зараз бере участь у зйомках художнього фільму про опришка Миколу Шугая, майданчиком якої стала Колочава з мальовничими краєвидами. З нашої сторони у ньому задіяні хлопці і дівчата, котрі виховуються у притулку Вільшан, причому двом з них довірено виконувати головні ролі — народного месника Шугая та його коханки Ержіки. Варто відзначити, що для дебютантів-артистів сирітської долі у селі над Тереблею були створені нормальні умови, зокрема, калорійно харчувалися у популярній корчмі “Жандармська управа”. З нічлігом теж не виявилося проблем. І за дозвілля потурбувалися: паралельно за відпочинку “кіношники” малювали, ліпили з глини, виготовляли з бісеру вироби, а відтак ще відбулася конкурсна виставка.

Хто чим міг допомагав, щоб реальніше відтворити на екрані далеко минулі часи. Для декорацій згодилися речі місцевого музею “Старе село”, що гучно дав про себе знати і за межами України, експонати корчми.

Після 10-денних зйомок у Колочаві відбулася презентація кінокартини у робочому варіанті. Її присутніми стали високопосадовці з Чехії Зденек Кадлец, Петер Крчал, Йозеф та Катерина Медведь. Фільм фінансується саме урядом цієї країни і, зокрема, краєм Височіна. Були поважні гості з Польщі, Словакії. Завітав на цей захід нардеп Станіслав Аржевітін. З верховинського краю — заступник голови райдержадміністрації Микола Тимощук, сільський голова Колочави Юрій Хланта. За перегляду кінострічки всі в один голос лиш добрими словами відгукувалися про творчі здібності молоді з фізичними вадами, що і в майбутньому їм повинна бути підтримка для розвитку таланту. У вдячність за потяг до мистецтва чеські друзі вручили подарунки всім без винятку щасливим акторам, які вперше спробували себе в кіно. У свою чергу Станіслав Аржевітін за благодійництво до підростаючого покоління нелегкої долі чеській делегації подарував диски з фільмами про Колочаву, яких є автором проектів і режисером, а Микола Тимощук — сорочку-вишиванку.

А ще презентацію прикрасив концерт, музикою, співочими голосами та іскрометними танцями порадували колочавці — фольклорний учнівський ансамбль “Піроскуби” (кер. Наталія Тумарець), родинний троїстий гурт Марковичів, а також інваліди-вихованці дитячого будинку з Вільшан під керівництвом Юрія Макара.

Василь Пилипчинець, “Верховина”, mizgir.com.ua

admin