Депутати Закарпатської облради узгодили питання Порядку денного сесії 27 серпня

25 серпня на спільному засіданні постійних депутатських комісій розглянуто питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 27 серпня ц.р.

У роботі засідання взяли участь керуючий справами виконавчого апарату облради Іван Бібен, його заступники – Михайло Пригара та Наталія Мигалина, а також керівники відповідних управлінь і служб ОДА.

Насамперед члени постійних комісій розглянули питання про загальний склад (кількість депутатів) обласної, районних і міських рад відповідно до Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.

Даний нормативно-правовий акт набув чинності 30 липня поточного року і вніс суттєві зміни до системи проведення виборів. І перша з них – мажоритарно-пропорційна система обрання депутатів обласних, районних та міських рад. За новим законом до повноважень обласної ради належить визначення кількості депутатів обласної, районної та міських рад. Тож члени постійних комісій визначались щодо загальних складів вищезгаданих органів місцевого самоврядування з подальшим винесенням їх на розгляд сесії. На сесії будуть затверджені кількісні склади обласної, міських та інших місцевих рад.

Також у порядок денний пленарного засідання 31 сесії обласної ради планується внести іще низку питань. Зокрема, “Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за ІІ квартал 20101 року”, “Про регіональну програму будівництва ( придбання ) доступного житла в Закарпатській області на 2010 – 2017 роки”, “Про погодження Плану перспективного розвитку системи магістральних нафтопроводів ВАТ “Укртранснафта” в області на 2010 -2015 роки”, “Про вступ до Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад “Українська асоціація місцевих та регіональних влад”.

Члени постійних комісій підтримали пропозиції щодо запропонованих змін до ухвалених раніше рішень і програм, які також планується включити в порядок денний пленарного засідання сесії. Серед них – “Про внесення змін до рішення обласної ради від 7 травня 2010 року “Про обласний бюджет на 2010 рік”, “Про внесення змін до Програми розвитку нефрологічної і гемодіалізної служб та імуносупресивної підтримки реципієнтів з нирковим, печінковим та іншими трансплантатом на 2006-2010 роки”, “Про внесення змін до Програми “Турбота” щодо посилення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян у 21010 році” та ін.

Поза увагою членів постійних комісій не залишилися і деякі екологічні, майнові та інші питання, пов”язані з діяльністю територіальних громад регіону.

Словом, обговорити було що. Як результат, кілька проектів рішень члени постійних комісій направили на подальше доопрацювання. Більшість із обговорених проектів рішень схвалені до попереднього розгляду на засіданні президії та включення у порядок денний пленарного засідання 31 сесії облради.

Прес-служба Закарпатської обласної ради

admin