Закарпатська “Жива вода” і Купальска ніч

Він працював декілька років, як тренувальна база для дитячої спортивної школи, а потім із-за різних економічних скрут перестав функціонувати, запустів і став пристанищем для місцевих бомжів.

Рік тому молодий, енергійний підприємець зі Львова Юрій Вужик взявся за нелегку справу: провівши капітальну реконструкцію розвалюхи, спорудив там сучасний європейського зразка чотириповерховий готельно-оздоровчий комплекс під назвою “Жива вода”. Він включає затишний готель з 30 просторими номерами, облаштований всіма зручностями, де все зроблено для того, щоб гості почували себе, як вдома.

У ресторані готуються страви національної та зарубіжної кухонь. Родзинкою “Живої води” є сучасний закритий басейн з підігрівом води, площею 412 м2, який задовольняє потреби не тільки любителів водної стихії, але й професійних плавців.

Досвідчені тренери-рятівники Михайло Шурдюк та Роман Бобер здатні за короткий час навчити плавати всіх бажаючих.

Великим авторитетом у відвідувачів басейну, особливо школярів, користується спортсмен, колишній моряк, який в минулому на кораблі побував у багатьох портах світу, Михайло Шурдюк.

— Основна робота нашого басейну, — говорить він, — це пропаганда активного здорового способу життя, освоєння практичного плавання в різних стилях. Особливу увагу приділяємо місцевим учням, яким, окрім басейну, немає можливості навчитись плавати. Не зрозуміло, як до цього часу районний відділ освіти РДА не спромігся вирішити питання з власником басейну про навчання дітей плавати (звичайно, за відповідну плату).

В добрий приклад він наводить викладача фізвиховання Міжгірського медичного коледжу Михайла Бибу, який після згоди батьків студентів на оплату за пільговими абонементами, організував відвідування басейну декількома групами студентів.

До речі, існують соціальні пільги з відвідування басейну для дітей-інвалідів.

Готельно-оздоровчий комплекс забезпечив роботою 28 молодих людей. Завідуюча готелем Людмила Аршинова відзначає хорошу роботу старшого кухара Надії Теслевич, бармена-офіціанта Михайла Зварила, покоївки Оксани Догіної, працівниць готелю Оксани Іванини, Ірини Цендри, завгоспа Михайла Шовага. Це вони забезпечують повноцінний відпочинок багаточисельним гостям, в тому числі і туристам з ряду іноземних держав. Для гостей організовуються екскурсії по Закарпаттю, діти мають змогу бавитися на ігровому майданчику, розміщеному посеред розарію.

На Івана та й на Купала

У вівторок відзначалася річниця з дня створення готельно-оздоровчого комплексу “Жива вода”, яка була приурочена до святкування Івана Купала. Організатором заходу був відомий на Галичині Народний аматорський фольклорний гурт “Мажор” з міста Богородчани, що на Івано-Франківщині, яким керує Світлана Панько. У купальський вінок було включено широкотематичну фольклорно-етнографічну програму. Засобами пісні, гри троїстих музик, танців драматичного дійства артисти чарували численних гостей свята. Всі вони відчули, що в цей день природа насичується енергією сонця, а у квітах концентрується максимум енергії, яку вони віддають, коли закохані одягають на голови віночки. Кохання у купальську ніч запам’ятовується на все життя.

У купальському віночку глядачі, гості брали участь у розважально-гумористичних програмах: ворожіннях, плетеннях вінків, танцях, інсценізаціях народних казок, купальській ватрі. Чарували всіх своїм талантом, артистизмом троїсті музики Юрій Яців, Роман Матмок, Ігор Милимончак, солісти Мар’яна Сташко, Христина Андріїв, “дві куми” Світлана Панько та Ірина Суслик.

Фольклорне свято яскраво продемонструвало братню єдність закарпатців та їх сусідів-галичан.

Ярема СЕЛЯНСЬКИЙ, “Верховина”

clipnews