З початку року український паспорт отримали 457 мешканців Ужгорода

Тож у цю спекотню пору працівники відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ГІРФО) Ужгородського міського управління ГУ МВС України в Закарпатській області в основному, документують громадян, яким виповнилося 16 років, щоб вони могли не тільки посвідчити свою особу, але й мали можливість реалізуватися у цьому житті.

На сьогодні в ужгородському відділенні паспортної служби працює 2 офіцери та 4 спеціалісти, основними завданнями яких є забезпечення правил паспортної системи. Керує відділом ГІРФО Ужгородського МУ ГУМВС України в Закарпатській області підполковник міліції Магдалина Боб”як. Саме вона розповіла кореспонденту “Репортера” про проблеми, з якими наразі зштовхується їхня служба.

У наш час немало хвилює співробітників ГІРФО питання, що стосується тих осіб, які вперше отримують паспорт і до 18 років не зверталися до територіального підрозділу служби з відповідною заявою і паспортом. Адже, якщо у громадянина України, який досягнув вже 18-річчя, відсутній паспорт, що посвідчує його особу, то виникають проблеми стосовно документування особи. У такому разі необхідно провести процедуру встановлення особи, яка дозволяє в подальшому документувати громадянина паспортом. Для цього потрібно зібрати чимало довідок, різних документів із навчальних закладів, та надати пояснення причини, чому саме вчасно не було зібрано необхідних документів на виготовлення паспорта та не подано у встановлений термін до територіального відділу ГІРФО.

— За перше півріччя цього року 457 особам, які досягли 16-річного віку, видано паспорти громадян України, які не тільки посвідчують особу, але й розпочинають стежку дорослого життя, яке молодь будуватиме і за яке вже нестиме відповідальність, — розповідає Магдалина Василівна.
Але чомусь більшість людей не надають значної уваги цьому важливому документу. Через неуважність, халатне відношення та байдужість громадян до власних документів, багато паспортів втрачаються. За перше півріччя цього року до ГІРФО звернулося 158 осіб, які втратили головний документ громадянина. Так, згідно з нормативними документами, які керують роботою ГІРФО, взамін втраченого, вкраденого чи зіпсованого паспорту протягом 1 місяця з моменту подачі заяви у паспортний стіл про втрату документу виготовляється новий.

У разі втрати чи зіпсування паспорта громадянина України , насамперед, вам потрібно звернутися за місцем реєстрації місця проживання. Якщо це житловий орган, кооператив чи відомство, в оперативному обслуговуванні якого находиться будівля чи квартира особи-заявника, то вам необхідно звернутися в одну із вищезазначених інстанцій та заповнити заяву про видачу паспорта та реєстраційного талону. Правильність оформлення паперів та підпис громадянина-заявника буде засвідчено уповноваженою особою на ведення паспортної роботи згаданих інстанцій. Якщо ж особа зареєстрована та мешкаєте у приватному будинку, то їй потрібно безпосередньо з оформленою належним чином будинковою книгою, свідоцтвом про народження, одруження чи розлучення (якщо у цьому є потреба), фотокартками розміром 3,5х4,5 см звернутися до територіального відділу ГІРФО та заповнити заяву.

Не забувайте і про штрафні санкції. Відповідно до Адмінкодексу України, а саме ст. 198 “Умисне зіпсування паспорта чи втрата його з необережності”, особа сплачує штраф у розмірі від 1 до 3 мінімальних неоподаткованих мінімумів (17-51 грн.).

Значною проблемою для працівників ГІРФО є також питання реєстрації громадян ромської національності. У зв”язку з тим, що окремі з них самовільно забудовують територію міста, а це протизаконно у нашій державі, провести відповідну реєстрацію цих громадян — неможливо. Як зазначають нормативи нашої країни, однією з необхідних підстав для реєстрації громадян є документ, який посвідчує право власності: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір обміну та ін.

— Для того, щоб не потрапляти в неприємні ситуації стосовно реєстрації особи та отримання паспорта громадянина України, бажаю усьому юному поколінню ужгородців своєчасно звертатися до нас за отриманням документів. Також бажаю молоді Ужгорода обрати свою правильну життєву дорогу, яка була б увінчана успіхом, удачею, везінням, — зичить підполковник міліції Магдалина Боб”як.

Тетяна Горянка, Вікторія Попович

admin