Віктор Мартин: «Утримувати місто в належному стані ми зобов’язані за будь-яких погодних умов»

Директор Департаменту міського господарства Віктор Мартин зауважив: «Утримувати місто в належному стані ми зобов’язні за будь-яких погодних умов. Не зважаючи на високі температурні показники (у сусідніх з нами країнах комунальникам скоротили робочий день ), ужгородські комунальні служби працюють над виконанням програм, ухвалених сесією Ужгородської міської ради. Впродовж кількох останніх тижнів ремонтуємо дорожнє покриття, практично повністю відновлено вул. Заньковецької, де замінили продірявлений газогін. 21 липня завершили капітальний ремонт по вул. Загорській, яка розвантажує транспортний міст. Кошти на це були виділені з обласного бюджету. З понеділка розпочнуться інтенсивні ремонтні роботи на вул. Гагаріна у напрямку до залізничного переїзду».

Віктор Іванович також підкреслив, що обласна влада стала звертати увагу на потреби обласного центру й допомагати, знаючи, що бюджетних коштів у міста не вистачає.

Тож маємо надію, що у поточному році вдасться відремонтувати і вулицю Минайську. Передбачається невдовзі передати її, а також вулиці Другетів, Гагаріна, Собранецьку на обслуговування обласним дорожнім службам. Це, в свою чергу, дозволить скоротити бюджетні витрати, а кошти від транспортного збору сконцентрувати на інші напрямки. Скажімо, серйозного втручання ремонтників потребують бічні вулиці, адже околиці міста також мають виглядати доглянуто й ошатно.

Директор Департаменту міського господарства запевнив, що вже готовий проект реконструкції вул. Тельмана, що забезпечить паралельний в’їзд до міста з боку Мукачева й зніме транспортне навантаження з вул. Гагаріна. Відновлення вул. Тельмана обійдеться в 4 млн. грн.

У поточному році міська влада планує збудувати ще один проспект, подібний до проспекту Свободи, кардинально оновити який міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк зумів, передусім, завдяки особистій наполегливості, адже довелося подолати не одні перепони з боку попередньої обласної влади і її “кишенькових” силовиків. Ініційований Сергієм Ратушняком “проспект № 2” по вул. Легоцького має зробити “спальний” мікрорайон Ужгорода одним з кращих у місті. На перехресті вулиць Заньковецької та Легоцького буде облаштовано кільцевий рух транспорту. “Кільце” і пішохідну зону робитимуть одночасно. Рішенням сесії міської ради виділено перший транш на суму 3 млн. грн. Будівництво першої частини пішохідної зони по вул. Легоцького розпочнеться у середині серпня і має завершитися вже у жовтні.

Віктор Мартин наголосив: «Практично кожен третій міський дах, з-поміж майже п’ятисот на сьогодні, потребує ремонту. У рамках програми з ремонту ужгородських дахів підрядні організації вже завершили оновлення тринадцяти покрівель. Залишається ще чимало відкритих питань по 2-, 3-, 5-, 7-, 9-поверховій забудові, де необхідний ремонт і, відповідно, чималі кошти. На багатьох з цих будинків можна збудувати мансарди і, таким чином, вирішити проблему дахів, але це можливо тільки за повної, 100-відсоткової згоди мешканців».

< P style="TEXT-ALIGN: justify^ LINE-HEIGHT: 150%^ MARGIN: 0cm 0cm 0pt" class=MsoNormal>На централізованому теплопостачанні в місті залишилося лише 8 відсотків житла, поінформував Віктор Мартин. Міська влада співпрацює з банками, готовими на вигідних умовах кредитувати встановлення індивідуального опалення для населення. Наступного тижня в одинадцяти бюджетних котельнях почнуть встановлювати нове обладнання та газові котли. ЖРЕРи, у межах своїх фінансових можливостей, проводять поточний ремонт під’їздів, замінюють двері. Хоч надворі спекотно, заходи з підготовки до зими в Ужгороді тривають.

admin