В ужгородських дитсадках і школах харчування профінансоване на 6 млн. 200 тис. грн.

Щодо “роздутого” питання про нібито недофінансування харчування дітей у дитсадках, то увесь цей галас, як розповіла Тетяна Метеньканич, “створили мами з одного під’їзду” і йшлося тільки про дитсадок № 42. Тобто серед 30 ужгородських дитсадків, які однаково фінансуються, тільки в одному виникла проблема, але на сьогодні це питання вже закрите, запевнила гість прес-центру.

На жаль, харчування дітей у садках доводиться організовувати з розрахунку 3,50 грн. на дитину, що надходять з міського бюджету та ще 3,50 — із щомісячної плати, яку вносять батьки (60 грн.). Здається, цифри тут говорять красномовніше слів.

«У цьому році нам довели за формульним розрахунком 102 млн. 721, 5 тис. на освіту”, — поінформувала Тетяна Метеньканич. Міська рада змушена була збільшити фінансування освіти майже на 3 млн. грн. З міського бюджету нині фінансується повна заміна системи опалення в економічному ліцеї, задіяно 800 тис. грн. на покращення теплопостачання у лінгвістичній гімназії. У кожній ужгородській ЗОШ передбачені поточні ремонти на кошти зі спецфонду залежно від їх надходження. У ЗОШ № 7 вже завершили ремонт покрівлі, кошторис виконаних робіт склав 66 тис.500 грн. Необхідно буде провести капітальний ремонт аварійної стелі і покрівлі у дитсадку № 15.

Літні табори у формі денного стаціонару на базах загально-освітніх шкіл, як доводить практика, не вельми приваблюють дітей. Цього літа на їх організацію міський бюджет витратить у межах 450 —500 тис. грн.

Тетяна Метеньканич також повідомила, що у НВК залишаться тільки перші класи, а 2-3 класи будуть переведені в школи. Жоден ужгородський дитсадок проданий не був, усі вони функціонують. На будівництво нових садків коштів у бюджету немає. Окремі ЗОШ мають тільки часткову заповненість: у ЗОШ № 18 тільки 77 учнів, незаповнена ЗОШ № 20.

Начальник фінуправління запевнила, що учні молодших класів харчуватися будуть безкоштовно, чого вимагає загальнодержавна програма. Загальна сума на харчування в дитсадках і школах передбачена в межах 6 млн. 200 тис. грн.

admin