У школи повернулась 11-річна освіта

Верховна рада 6 липня ухвалила законопроект, який пропонує ввести 11-річну систему шкільної освіти, а також обов’язкову дошкільну освіту.

За відповідне рішення проголосували 248 народних депутатів за мінімально необхідних 226. Зокрема, законопроект підтримали 169 депутатів від Партії регіонів, 22 – БЮТ, 8 – НУ-НС, 27 – від Компартії, 19 – від Блоку Литвина та 3 позафракційних нардепів.

Авторами документу є депутати Верховної ради Адам Мартинюк, Катерина Самойлик (обоє – Компартія), Олег Зарубінський (Блок Литвина) і Максим Луцький (Партія регіонів).

Законопроектом пропонується встановити, що строк отримання повної загальної середньої освіти становить 11 років, у тому числі в загальноосвітніх навчальних установах 1-го ступеня (початкова школа) – 4 роки, 2-го ступеня (основна школа) – 5 років, 3-го ступеня (старша школа, як правило, із профільним напрямком навчання) – 2 роки.

Крім того, пропонується встановити, що дитина може отримувати дошкільну освіту в родині до досягнення 5-річного віку, а держава має забезпечувати обов’язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.

Також автори документи пропонують виключити із закону про середню освіту положення, відповідно до яких тривалість навчального року в загальноосвітніх навчальних установах 1-го ступеня не може бути меншою як 175 робочих днів, 3-го ступеня – 190 робочих днів, без урахування часу на здачу перевідних і випускних іспитів.

Крім цього депутати пропонують установити, що загальноосвітні навчальні установи можуть входити до складу освітніх округів, спілок та інших об’єднань.


Як повідомлялося, міністр освіти Дмитро Табачник вважає, що альтернативою 12-річній середній освіті може стати повернення до 11-річної середньої освіти і введення обов’язкової 1-річної дошкільної освіти.


Водночас, голова парламентського комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало побоюється, що якщо Україна повернеться до 11-річної системи середньої освіти, то вітчизняні атестати про середню освіту не визнаватимуться в інших країнах.clipnews