Святослав Вакарчук судитиметься з ужгородським бізнесменом

Як раніше повідомлялося в ЗМІ ужгородський бізнесмен М.Жолтані використав зображення вокаліста відомого українського гурту «Океан Ельзи» Вакарчука без згоди у своїй передвиборчій кампанії.

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала ситуація з білбордами, розміщеними на вулицях Ужгорода із зображенням Святослава Вакарчука та Миколи Жолтані.

На прес-конференції Жолтані та його друзі відверто почали грати в дурників, а точніше спробували пошити в дурнів присутніх журналістів. За словами Жолтані білборди були розміщені одним з його друзів – юристом Віктором Товстим.

«Винуватцем цих подій є я. Я близький товариш Миколи Жолтані і у нашій нашій компанії я відомий як людина, що робить оригінальні подарунки. Миколі Івановичу виповнилося 33 роки, тому я звернувся до рекламної агенції, з якою сам уклав угоду про оренду 3 білбордів з 8 по 22 липня (на вулицях Легоцького, Анкундінова, Станційній), рахунок на 810 грн. оплачений мною. У день концерту «Океану Ельзи» я на власний фотоапарат зробив кілька знімків, про які домовився з організатором туру і самим Святославом Вакарчуком. Потім вирішив розмістити фото на білободах, з умовою, що вони не будуть підписані, ретушовані, і на них не буде жодних рекламних гасел. Це стало приємним сюрпризом для Миколи Івановича. Я готовий відповідати за свої дії».

Нічого собі «сюрприз». Такий подарунок для друга, одразу ж оцінив Святослав Вакарчук. Лідер гурту «Океан Ельзи» особисто ніякого дозволу на розміщення свого зображення на цих біл-бордах не давав. Крім того, Він не знає зображену особу. Співак не розуміє як могло таке статися. І ці питання обов’язково задасть відповідним установам. Сумніваємось, що цей «подарунок» оцінили пересічні ужгородці, які і без того змушені споглядати на десятки біг-бордів з зображенням горе-підприємця, а тепер ще й змушені дивитись на ще один біг-борд сумнівної якості та невідомого походження.

Володимир Сільваші, адвокат Миколи Жолтані процитував Цивільний кодекс, де сказано, що фізична особа, яка погодилася на фотозйомку, може вимагати припинення публічного показу своїх фото у тій частині, що пов’язана з її особистим життям. «Якби надійшла офіційна вимога про зняття білбордів, то ми мали б право виставити рахунок Вакарчуку, щоб він поніс витрати з демонтажу. Бо згідно із законом людина, яка фотографувалася за гроші, сама повинна демонтовувати своє оприлюднене зображення», — сказав В. Сільваші.

Коментар адвоката іншої сторони був таким: «Так дійсно фотозйомка може проходити в публічних місцях навіть без згоди особи. Однак, в Цивільному кодексі України в Статті 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах йдеться про таке:

  1. Фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи.
  2. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

Оскільки фізична особа (в даному випадку Святослав Вакарчук) позувала авторові безкоштовно, фотографія мала бути публічно опублікована тільки за згоди самого Святослава. Оскільки такої згоди не було преценд
ент має всі ознаки порушення авторських прав.

Оскільки від Жолтані до сих пір не надійшло жодних вибачень, то, за словами пре-секретаря Святослава Вакарчука, справа буде подана на розгляд до суду.

admin